Co kdyby se všichni knihomolové sešli na jednom místě?

6. května 2015 v 20:58 | lina |  Knihy

Už jste unavení příběhy, které jsou v podstatě všechny stejné jen s malou obměnou? Chcete si odpočinout od chytání vrahů, superhdinských kousků? Milostné trojúhelníky vám lezou na nervy a občas máte pocit, že romantickou/fantasy/ sci-fi knížku prohodíte oknem?
Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ANO je Co kdyby knížka právě teď a právě pro vás. I když má podtitul Vážné vědecké odpovědi na absurdní hypotetické otázky, při jejím čtení jsem zjistila, že nic není tak absurdní, jak se zdá.
No neříkejte mi, že jste nikdy nechtěli vědět odpověď na otázku : Jak velkého výkonu je Yoda schopen pomocí síly? nebo Kolik Lego kostiček by bylo potřeba, abychom dokázali postavit most z Londýna do New Yorku, po kterém by mohla jezdit auta? Bylo tolik Lego kostiček vůbec vyrobeno?
A spoustu dalších. Všechny pěkně vysvětlené, tak, že i vědecký antitalent jako já se dokázal zorientovat...i když si pořád nedokážu představit, jak moc je vlastně 10800. Pomáhají tomu i kresbičky v podobě hůlkových panáčků, kteří buď situaci vystihují, představují nebo ji nějak vtipně komentují.
Autorem knížky je Randall Munroe, fyzik, který pracoval v NASA a pak se začal věnovat kreslení komiksový stripů s názvem xkcd. Obsah sestavil z dotazů, které mu chodí do pošty a odpovědi pak propočítával, zjišťoval podprobnosti z vojesnkých zpráv, od kamarádů z Texasu, klimatologů a podobných.
Velký dík patří i překladatelům této knihy. Neb Amerika je na jiné straně světa, tudíž stupně, míle a jim podobné.
A ještě na něco bych vás ráda upozornila. Knížka vzbuzuje pozornost, kolikrát jsem přistihla svého spolucestujícího, jak mi nakujuje přes rameno, nebo se snaží přečíst titul, protože jejich oko zachytilo obálku.


Jedno negativum by se našlo. Ona je totiž dost těžká :)


Zdroj obrázku : 1, 2
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 14. května 2015 v 15:33 | Reagovat

To zní jako velice zajímavá kniha, určitě si ji vyhledám, protože podobné drobnůstky a detaily mě fascinují. Díky za tip! :)

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 27. prosince 2015 v 20:58 | Reagovat

To zní fakt dobře :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama