Dopisy z ostrova Skye

5. ledna 2015 v 22:57 | lina |  Knihy

Kolik citu se vejde na list papíru?
Dopisy z ostrova Skye mě zaujaly na první pohled tou líbivou uklidňující modrou obálkou. Anotace slibovala zajímavý příběh, takže, když jsem ji objevila v knihovně neváhala jsem a skočila po ní. Jejich autorkou je Jessica Brockmole
a tahle kniha je její prvotinou. Hned na první stránce vás ujistí, že Dopisy z ostrova Skye jsou historickým románem, kde paralelně probíhají dva příběhy.

Ten první je o Elspeth a Davidovi. Elspeth je básnířka a obyvatelka ostrova Skye, která nikdy neopustila rodný ostrov. David je mladý Američan, který si jednou přečte Elspethiny básně a napíše jí dopis. Ani jeden nečekal, že z přátelství, které bylo takhle navázáno, se postupně vyvine něco víc, něco, co ani jeden nečekal. Ale cesty osudu jsou nevyzpytatelné a v Evropě zrovna začala první světová válka.
Ten druhý je o Elspethině dceři Margaret, která pátrá po té první polovině matčina života, o které nikdy nemluví. Dokud ji jeden zlomový okamžik nepřinese na světlo a nepošle Margaret na cestu, která jí může nenávratně změnit život
a venku zuří druhá světová válka.

"Bojím se, že kdybychom se setkali, kouzlo tajemství by pominulo. Třeba bychom si tváří v tvář nerozuměli tak, jak si rozumíme v dopisech."
- Strana 67

Celá knížka je psána v dopisech, v dopisech, které si mezi sebou vyměňují Elspeth a David, Margaret a její snoubenec Paul, Margaret s matkou a postupně nám odkrývají celý příběh. Čtenář tak dostane děj hned z několika pohledů a tak není o nic ochuzen. Je v nich krásně vidět vyvíjející se vztah mezi Elspeth a Davidem. Ty dopisy v Margaretině části zase posouvají děj kupředu.
Nemůžu říct, že jedna část byla lepší než ta druhá, protože to prostě nejde. Každá měla svoje kouzlo a jedna bez druhé by nemohla fungovat. Jakmile jsem se začetla, musela jsem vědět, jak to s Elspeth a Davidem vlastně dopadlo a přistihla jsem se, jak povzbuzuju Margaret v její honbě za pravdou. A taky jsem věděla, že ať to skončí jakkoliv, bude ten konec prostě skvělý.

Dopisy nemůžu jinak než doporučit, ovšem je to spíš čtení pro holky. Takže dámy, dlouhé zimní večery stále trvají, ponořte se do příběhu, od kterého se nebudete moct odtrhnout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 5. ledna 2015 v 23:06 | Reagovat

Supr, díky za inspiraci :)

2 Bastera Bastera | Web | 6. ledna 2015 v 0:19 | Reagovat

Vidíš, na ty jsem úplně zapomněla :) Takovéhle knihy mám ráda, až jednou nebudu vědět co, třeba se mi dostanou pod ruku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama