Amanda Quick - Podivné zásnuby

5. listopadu 2014 v 15:20 | lina |  KnihyAmity je zkušená cestovatelka, která už něco zažila. Proto ji nepřekvapí, když ji v přístavu požádá zraněný cizinec o předání přísně tajného dopisu. Benedict se obává, že do Londýna už nedorazí, ale krásná cizinka, kterou požádal o pomoc, mu zachrání život. A jak se jí za to odvděčí? V New Yorku nasedne na vlak a už se neozve.


Amity by na něj docela ráda zapomněla, ale po Londýně začínají putovat klepy, o čase, který spolu s Benediktem na lodi strávila. A díky těmto řečem, se na ni zaměří vrah, kterého noviny označily jako Ženicha. Jen díky duchapřítomnosti a odvaze se Amity podaří uprchnout a vraha zranit. A když mediální zájem o tuto událost trošku upadá, přiřítí se Benedict se svou mužskou autoritou, rozhodnutý ji chránit a chytit vraha, který by se jí mohl chtít pomstít.


Amanda Quick není na spisovatelském poli žádným nováčkem, dokonce působí pod několika pseudonymy, třeba pod tímhle vycházejí její historické romace (Jayne Ann Krentz jsou contemporary romány a Jayne Castle pro romány z budoucnosti - u baronetu je to série z ostrova harmonie). Naštěstí pro českého čtenáře většina jejích knížek vychází jen pod jedním jménem. Podivné zásnuby jsou po delší době jejím dalším historickým románem.
Jako v dalších se drží osvědčených archetypů, ale jestli nejste takový blázni jako já a nemáte od ní přečté 90% toho co vyšlo v češtině, tak to nepoznáte :D. Máme tu, na svoji dobu, netypickou hrdinku, věřte mi, Amity se vám bude líbit a po přečtení si budete chtít pořídit tessen, jen tak pro jistotu.


Hrdinu, co si myslí, že všechno ví a všechno zná a na všechno se dá aplikovat chladná logika, jak je pěkné zjistit, že láska se zaškatulkovat nedá, a kriminální zápletku, kde by bez ní bylo to vzrušení.
Stejně jako vždycky, tenhle skvěle namíchaný koktejl funguje. Příběh vám ubíhá před očima a vy se nemůžete dočkat odhalení, kdo vlastně páchá hrůzné vraždy. Pokud se chce odreagovat u dobrého romatickho příběhu sáhněte po Podivných zásnubách!Musím pochválit obálku českého vydání, protože je úžasná. Ty šaty, vějíř, jemné barvičky. Úžasná změna oproti tomu, co potkávám na obálkách historických romancí. Jen tak dál!


obrázek : 1, 2
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama