Deborah Harkness, její All Souls Trilogy a já

1. srpna 2014 v 18:31 | lina |  Knihy


Můj první článek do společného čtení, kdy jsem si říkala, že když už to čteme, můžu napsat nějaké informace o ženě, která tyhle knihy stvořila.Deborah Harkness, předtím než se stala spisovatelkou, byla cestovatelka a je stále učitelkou a historičkou. Vyrostla ve Philadelphii a žila ve třech časových pásmech z těch pěti, které Amerika má. Kromě své rodné země hodně času trávila i v Oxfordu a Londýně, do kterých zasadila části děje jejích knih.

Má diplom z historie, kdy se převážně zaměřila na historii evropské magie v letech 1500 - 1700. Nyní učí Evropskou historii a historii vědy na Californské univerzitě v LA. Za své první knihy, které se týkaly toho, co studovala a učila, získala několik cen a v roce 2006 začala blogovat o víně (a pokud jste se už začetli do Času čarodějnic, víte, nebo se to aspoň dozvíte, že Matthew je na víno odborník...)


Celá trilogie vlastně vznikla, když si položila otázku "Jestli upíři opravdu existují, co mají za práci?" a napsala první knihu A Discovery of Witches (Čas čarodějnic, 2011), který se vyšplhala na druhé místo (v Čechách tak ceněného) žebříčku NY Times. O rok později následovalo Shadow of Night (Stín noci), tahle kniha to dotáhla až úplně na vrchol, tedy první místo. A poslední do trilogie patří The Book of Souls, která vyšlo 15. července 2014.

Ano, čtete dobře, o dlouhé dva roky později. A to nemluvím o tom, že Čas čarodějnic v ČR vyšel v roce 2011 a Stín noci až v roce 2013, po tom, co se asi 10krát posunovalo datum vydání, stále dozadu a dozadu, a Kniha života, jak se bude jmenovat třetí díl vyjde v roce 2015 (no uvidíme, plánuju si pořídit anglický paperback nebo ebook, ještě uvidím).

Jen tak na okraj, čerpala jsem z autorčiných oficiálních stránek, které mají líbivý design a jsou napěchované informacemi, jak o Deborah, tak o jejích knihách. Tak i třeba o knihách, které autorka doporučuje ke čtení. Takové to - Jestli e vám líbilo tohle, přečtěte si tohle! -.

Jako u každé bestcelerové série se i tady mluví o filmu, zatím se prý všechno probírá, ale zrovna tohle je jeden z těch příběhů, které bych na plátně asi vidět nechtěla, protože by se do filmu asi nikdy nevešlo ÚPLNĚ všechno, každá knížka je totiž pěkný cvalík s přesahem 500 stránek.

Já se k Času čarodějnic dostala, jak slepá k houslím, když jsem si to zarezervovala v knihovně, kde na to byla fronta, jak na banány (tzn. bylo předemnou asi 15 lidí) a pak jsem čekala, pak jsem na to zapomněla a pak to někdo prodával za docela slušné peníze a já si řekla, no proč ne a pak jsem to četla a nemohla se od toho odtrhnout. Autorka má totiž svůj příběh dokonale promyšlený. Ale to poznáte, až si to přečtete :)

Pac a pusu

Zdroj - obrázek, deborahharkness.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama