Ale co budu číst dál?

31. srpna 2014 v 19:39 | lina |  Knihy
Tak a je to tady. Měsíc srpen skončil a s ním i skončilo moje první Společné čtení, které jsem jaksi, řekněme si to upřímně nezvládla. Měla jsem toho připraveného spoustu, ale nakonec mi do toho vlezlo hledání bydlení a stěhování a zařizování věcí do práce. A tak jsem se chtěla aspoň rozsloučit článkem, který vám představí další knížky více či méně podbné Času čarodějnic.Alchymista od Michaela Scotta (stejně tak bych se m mohla zařadit jeho Třináct relikvií), příběh o dvojčatech, alchymistech, magii a dalších mýtických potvůrek. Bezvadná sága, možná trošku pro mladší čtenáře. Naopak Třináct relikvií pro ty starší.

Horečka - Temná, Krvavá, Dananů od Karen Marie Moning, příběh kdy se z bárbíny stane drsná slečna (nebo si to aspoň myslím, podle toho, co jsem četla v prvním díle), o tajemném světě, který koexistuje hezky vedle toho našeho. A mám pravdu, jestli se tam taky řeší nějaká kniha?

Čarodějnice z Hex Hall - série o mladé čarodějnici Sophii, která nastoupí do školy pro potvůrky a kde není všechno jak se zdá. Série opět spíš pro mladší čtenáře, ale kdo na to má náladu, určitě se pobaví a počte si.

Cizinka - cestování časem, romantika, úžasné postavy a Skotsko v 18. století. A taky seriál Outlander, který právě vychází. Mimochodem, tuhle knížku doporučuje i sama autorka ČČ.


Parasol Protectorate - série od autorky Gail Carriger, které u nás vyšla Etiketa a špionáž. Tahle série je zaměřená na trošku starší čtenářky. A jsou tam upíři, vlkodlaci a celé je to v duchu steampunku.

Cokoliv od Shakespeara - který autor by byl povolanější než mistr sám, že? Takže zatímco, Matthew a Diana pobíhají po alžbětinské Anglii, sáhněte po čemkoliv od Shakesepara. Ať už je to nějaká jeho komedi, tragédie nebo i ty sonety.

Cokoliv od Marlowea - Kit Marlowe je dokonce v knížce docela důležitá postava, alespoň co se Matta týče. Takže není nic jednodušího než si zkusit přečíst, co tenhle člověk napsal.

Sama se musím přiznat, že jsem teprve na začátku Stínu noci, ale jak jste si mohli přečíst nahoře. Měla jsem toho moc. Doufám tedy, že i těch pár článků, které jsem dala dohromady líbilo, že se vám líbila knížka a že se uvidíme třeba u nějakého dalšího čtení :D

Pac a pusu lina
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama