Suzanne Frank - Odrazy v Nilu

23. července 2014 v 12:04 | lina |  Knihy
Když se Chloe Kingsleyová vypravila za sestrou do Egypta, oslavit její dokončený doktorát, rozhodně netušila, že se vydá na snad největší dobrodružství svého života.

"Existuje trhlina v čase - jakýsi tunel, jímž je za určitého spojení data, místa, totožnosti a hvězdné konstelace možné opustit přítomnost."

Všechno to začne po příjezdu, kdy se Chloe začnou zjevovat výjevy, které by vidět neměla, slyší volání, které by jí patřit nemělo. Ale přitom má pocit, že všechna tahle podivná aktivita je nějak spojená s ní. Jednou večer se proplíží do chrámu a vzbudí se v těle někoho jiného.

"Osoba cestující časem není pouhým pozorovatelem, přebírá tělo i mysl někoho jiného coby její odstíněný obraz, aby naplnila jinou sudbu…"

Chloe je uvězněná v těle Raemhetep, kněžky bohyně Hathory a jedné z nejmocnějších žen v Egyptě. Ze začátku nemůže ani mluvit a všichni kolem ní se chovají podivně. Není se čemu divit. Raemhetep upadla do bezvědomí při modlitbách a vzbudila se nic si nepamatujíc a co hůř, její barva očí se změnila. Na pomoc je tedy přivolán lékař Cheftu, který dává jasně Chloe najevo, že ji nemá zrovna v lásce, ba co hůř, doslova ji nenávidí.


Chloe tak postupně odhaluje, že její nová tělesná schránka nebyla zrovna příkladná občanka ani kněžka (když už jsme u toho). Raemhetep intrikovala proti všemu a všem, nemá moc přátel a Chloe je proto v neznámém světě v podstatě sama. Ale možná Cheftu není tak imunní vůči ní, jak se snaží působit.První část knihy je vyprávěná z pohledu Chloe, tedy v první osobě, a i když se v druhé části přeskočí do vyprávění v třetí osobě, pořád se točíme hlavně kolem Chloe a jejím sžívání s životem "té druhé".
Celá kniha je tak prostoupena akcí a pomalým odhalováním záhad. No a samozřejmě láskou (kde bychom bez ní byli).
A pozor, pokud čekáte, že knížka skončí nějak růžově, dovolím si vás vyvést z omylu. Knížka je součástí série o 4 dílech, takže vás na konci čeká tak trochu cliffhanger.

Příběh je zasazen do doby, kdy v Egyptě vládla Hatšepsut a po ní Thutmose III., oba velmi zajímavé postavy egyptských dějin. Protože mezi těmito dvěma se vede válka o to, kdo bude vládnout Egyptu. Je to jedna z věcí, které dodávají příběhu šťávu.
Takže kromě toho, že si tak trochu oživíte egyptské dějiny, si můžete rozšířit své znalosti o pojmy z té doby, které jsou v případě potřeby vysvětleny v poznámce pod čarou. A pokud máte nepořádek v egyptských bozích, najdete na konci knihy jejích rejstřík.

Autorka Suzanne Frank (nebo taky J. Suzanne Frank) má vystudovanou historii, takže určitě ví o čem píše a kromě toho má úžasný styl vyprávění, kdy vás to chytne a nepustí. Ostatně, ve čtvrtek letím do knihovny pro druhý díl :)obrázek 1,2
citace jsou požity z předmluvy knihy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bastera Bastera | Web | 23. července 2014 v 13:17 | Reagovat

Achjo já vážně nemám nafukovací čas na všechny skvělé knihy, ale cestování časem a Egypt já ráda! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama