...less knihy

28. dubna 2014 v 9:49 | lina |  Knihy
Poměrně nedávno jsem dorazila knihu s názvem Speechless a uvědomila si, že předtím jsem četla Hopeless a Flawless a trošku mě to přimělo oživit blog...Třeba jste něktrou četli, nebo se vám některá zalíbí...a jestli najdou další (teď mě napdla Soulless, ale tu nemám přečtenou) nebo jestli o nějakých víte, sem s nimi.
Začneme Flawless, protože tu jsem přečetla první a v angličtině, aniž bych věděla, že existuje taky česká verze s názvem Bezchybná vydaná v roce 2011. Jednoduchý příběh Sarah, Rocka (on se vlastně jmenuje Rockford, ale z nějakého důvodu jsi vybral jen to Rock, takže jsem mu pracovně říkala Šutr) a Sařiny kamarádky Kristen. Příběh je moderní variací na Cyrana, takže si asi dovedete představit, kdo je kdo a kdyby ne...Sarah se vtělí do role Cyrana. A v dnešní době pomocí technických vychytávek to mají rozhodně mnohem jednodušší.
Na to jak je vlastně zápletka v podstatě okoukaná, byla celá knížka přijemná a zábavná (až tak, že jsem si ji v té angličtině přečetla ještě jednou :D)

Druhou knížkou bude Hopeless, v češtině nedávno vydaná knížka s názvem Bez naděje. Pokud tuhle knížku milujete (jako skalně tak, že přesto nejede vlak), asi byste to neměli číst, protože světě div se, ale mě se nelíbila. Nebyla úplně špatné. Podle mě rozebírala docela závažné téma, které se děje a lidi nad ním občas zavíraj oči. Jen se mi zdálo, že to celé bylo pojato hrozně špatně. Hlavně Sky, hlavní hrdinka, byla děsná Mařena (kdo ještě stále neví, co je to Mary Sue, gůglete!) Všechno špatné, co si dovedete představit se jí stalo a ne všechno se jí dít muselo. Autorka z ní prostě udělala chudinku, které se musí stát úplně všechno a já ji prostě nemohla přijít na chuť. Občas mi připadalo, jako že jí hodila klacek pod nohy a dělala si tak prostor pro nějakou dějovou linku, ale pak zapomněla co vlastně chtěla a nechala to prostě vyšumět.

No a poslední je moje nejoblíbenější. Speechless, doufám, že tahle pecka se dočká vydání v češtině. příběh je poměrně jednoduchý. Chelsea prostě řekne i něco co neví a jednou ta její nevymáchaná pusa způsobí katastrofu. Její kamarádi se obrátí proti ní, ztratí svůj populární status a uvalí na sebe bobříka mlčení.
Co se mého názoru týče...tohle se taky týkalo docela závažného tématu, ale narozdíl od předchozí knihy (pardon) mi to přišlo zpracované dobře. Chelsea se celou knížku vyvíjela, jak docházela k tomu, že mluviti stříbro, mlčeti zlato.

obálky: databazeknih.cz, goodreads.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 3. května 2014 v 14:43 | Reagovat

to je jak města, který maj v názvu "Falls", teď čtu knihu od NĚMECKÉ autorky a to víš že jo, bydlej v "něco Falls"

jinak Hopeless se mi nelíbilo stylem psaním a tim utahanym nudnym začátkem (a jedním velkým klišé, ale co se dá dělat), po kterym už mě už nezajímalo, co bude a přitom to téma, že jo...

a zbytky less jsem nečetla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama