První týden na praxi

7. února 2014 v 18:15 | lina |  Ze života studentky
Rozhodla jsem se popsat svůj první týden na praxi. Jestli to někoho zajímá jsem v knihovně v brněnském Kampusu, jestli jste poblíž, stavte se :D Jenže má slova asi nestačí, tak jsem se z toho rozhodla udělat gif článek. Ready?

V pondělí, po tom, co jsem se natáhla na chodníku, ujel mi autobus a ještě jsem zazdila setkání na vrátnici.

Z poučení o bezpečnosti práce jsem si odnesla dvě věci, pokud se mi to jako laikovy zdá nebezpečné nebo se to neslučuje s mojí prací - Nemusím to dělat! A když zazní požární alarm nepanikařit, buď nějakej dělník něco řeže nebo si zas na katedře chemie ohřívá nějakej profesor párek.

Po rychlé - velmi rychlé, i superman je oproti vedoucí knihovny šnek - prohlídce knihovny, přilehlého okolí a představení všem novým tvářím, jsem byla hozena rovnou do provozu, kde se na mě začaly navalovat informace o Alephu, o projektech, jaké knihovna dělá, jak probíhá akvizice a podobný věci. A pak největší sranda: vybalování krabic s mikrobiologigkými časopisy a knihami (přemýšlím, jestli je to nutné a bezpečné pro mě, jako laika :D).

Dvě věci - mám vlastní bílý vozíček a ve skladu je děsný vedro.
V úterý...vlastně si moc nepamatuju, co jsem dělala, ale v paměti mi utkvěla katalogizace v Alephu a to, že máme klíče, který fungujou jen k jedněm dveřím a pořád nám nejde internet. Katalogizace je...řekněme vtipná...nemít tahák co, která zkratka znamená jsem v prdeli.

aneb, jak vypadám, když něco vytvořím (a pak to musím smazat, protože je to blbě)

Taky se mi klasicky podařil výborný trapas. Jsem si při uklízení ve skladu pustila na mobilu písničky, absence sluchátek zajistila, že to bude pěkně nahlas a tak si pobrukuju Fireflies, vyjedu z vozíkem ven a tam stojí třičtvrtiny zaměstnanců knihovny a koukaj na mě a mě ten blbej mobil NEŠEL VYPNOUT!!!

Středa, dostali jsme notebook! S internetem. Nepamatuju si heslo na FB, nemá numerickou klávesnici a já bezní neumím napsat hvězdičku, takže nemůžu ani na email. Ale, můžu katalogizovat v klidu v našem praktikantském koutku! Ve kterém je nástěnka s rozpisem, co dělat....
Ve středu nás taky poslali za výpůjční pult....myslíte si, že je to sranda? Naklikáte sem tam pár knížek? OMYL!!!!
Přísahám ti lidi cítí, že z nich mám hrůzu a tak lezou vždycky ke mě!
Takže já vypadám asi takhle:
A všichni ostatní:

Pořád dělám chyby, ale už jsem se naučila nevyšilovat pokaždé když někdo přijde. A to ještě není knihovna v plným provozu, protože semestr, začíná až 17. 2. a už mě všichni děsí, jak tam bude narváno a lidí miliony..vážně začínám uvažovat, že jsem na špatné škole, se špatnou volbou povolání.

Ve čtvrtek nás čekal menší seminář o citacích, pro lidi ze sportovky, ale ne studenty, takže jsem tam byly my dvě (já a spolužačka) + tři lidi ze sportovky...styďtě se sportovci!
Plus další vybalování a vymýšlení přihod do Deníku Bakterie (lina totž uklízela časopis s názvem Journal of Bacterilogy a ta ologie mi jaksi vypadla)

Tak jsem tak plácala, cosi jako : Z deníku bakterie, zápis 43. : Potkala jsem Vira. Maminka mě před viry vždycky varovala, ale tenhle byl tak milý.

Z deníku bakterie zápis 2: Pronásledovala mě Bílá krvinka. Jen, co jsem sem vlezla už po mě jdou.

A pak jsem spřádala plány, jak se milá Bakterie zamiluje do Bílé krvinky a prožijou spolu romanci hodnou Romea a Julie.


No a dneska...škoda mluvit, spletla jsme si meteorologii a metrologii (za to může jistá, ne nebu jmenovat). Za osobní úspěch považuju nabídku tykání od B. (P. se ke mě stále chová, jak kdybych byla retard, za to nemůžu že jsem pomalejší, ale ten jeho přístup mě vážně deptá).
Takže v souhrnu mi nepřipadá, že jsem tam byla týden, ale celej měsíc. Z výpůjčního pultu dostávám panický záchvaty, katalogizace mi nejde a uklízení skladu a řazení fondu mě asi neuživí.

Takže jediné, co si zasloužím je asi tohle

Jsem zoufalec....

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 9. února 2014 v 10:40 | Reagovat

No, pokud ti ta praxe nevyjde, vždycky to můžeš zkusit v nějakém humoristickém magazínu, protože tak jako u tvého článku jsem se už dlouho nepobavila. :D A ano, vím, že to nemělo být vtipné, ale... co si budeme vykládat. :D Možná tě utěší vědomí, že na tvém místě bych pravděpodobně na tom byla ještě hůř. Jak ses k této praxi vůbec dostala, jestli se mohu zeptat?

2 lina lina | Web | 9. února 2014 v 11:27 | Reagovat

[1]: no na letní semestr máme naplánovanou čtyřměsíční praxi, knihovna musela být otevřená celý týden a já bych tam měla trávit osm hodin denně...a Kampus byl prostě nejblíž :D
Klidně se zasměj, k čemu by to taky bylo, kdybych se tomu aspo%n nemohla zasmát :D

3 Dada Dada | Web | 21. února 2014 v 20:06 | Reagovat

Joj, držím ti palce, nech ti to ide čoraz lepšie! :-)

4 Barunie. Barunie. | Web | 15. března 2014 v 19:28 | Reagovat

Oddechla jsem si, že nejsem jediná, kdo Bez naděje tak vidí! :)
Praxe v knihovně? Myslela jsem, že to je vysněná práce, ale jak tak koukám, tak očividně ne :D

5 Kate Kate | E-mail | Web | 19. května 2014 v 16:08 | Reagovat

Ach jak je hezké zjistit po letech nečinnosti, že některé známé tváře stále čile blogují :D
A teď si představ praxi za pultem v lékárně, kde je člověk zodpovědný za to, jaké léky prodá a celková vize je taková, že v budoucnu bude zodpovědný za celou lékárnu...Neboj, oni ti lidé přestanou být strašidelní. Od toho ta praxe je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama