Klondike

2. února 2014 v 20:10 | lina |  Seriály
Bill Haskell má po promoci a jediné, co ví je, že rozhodně nechce sedět za stolem a prodávat akcie. Proto se svým nejlepším přítelem Byronem Epsteinem nasedne na vlak do neznáma. Když tak po cestě vymýšlejí, co budou dělat narazí na chlapíka, který všem v hospodě platí pivo. Zlatem! Oslnění vidinou lesklého kovu, vydají se směr Yukon, Klondike.
Dostat se tam je věc jedna. Vydržet, věc druhá. Drsná příroda, drsní lidé, všichni hrabající ve svůj prospěch. Pokud máte dost pěněz, jste za vodou, jestli nemáte nic, čeká vás krutá zkušenost. Bill a Eps zakotví v rozrůstajícím se Dawson City, kde zkusí svoje štěstí.


A teď trochu historie:
Zlatá horečka na Klondiku je jedna z největších (Californie, tam ji taky měli). Zlato se tam začalo těžit v roce 1896, masivní rozšíření se uskutečnilo až v roce 1897, kdy se zpráva o objevu zlata dostala do USA. Na odlehlou oblast se dalo dostat mnoha způsoby, v seriálu je použit přechod přes průsmyk Chilkoot. Krom toho, že projít samotný průsmyk bylo už tak dost těžké, ještě každý musel mít zásoby, aby přežil zimu. Zlatá horečka na Klondiku skončila v roce 1898, když všechny výnosné pozemky už byly zabrané a zlata ubývalo, navíc se objevili zprávy o zlatě na Aljašce a většina se přesunula tam.

Co se týče města Dawson City, tak stále existuje a žije v něm něco přes tisíc obyvatel.
Zlatá horečka přilákala na Klondike i Jacka Londona, který pak své zážitky popsal v knize Bílý tesák a Volání divočiny a v seriálu se s ním i se Psem potkáte.

Šestidílná minisérie od Discovery Channel je natočená podle knihy Gold Diggers od Charlotte Gray, pátrala jsem v češtině jsem ji nenašla. V hlavních rolích uvidíte Richarda Maddena (Bill Haskel), Augustus Prew (Byron Epstein), Johnny Simmons (Jack London), Abbie Cornisch (Belinda Mulrooney).

Mimochodem Dicovery udělalo k seriálu úžasný web, na kterém se dozvíte všechno o zlaté horečce.

Historie přepsána z : http://cs.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%A1_hore%C4%8Dka_na_Klondiku
obrázky: tumblr.com a wikipedia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama