Jak jsem spáchala osmý smrtelný hřích aneb první WhoCon na Moravě (a doufám, že v tom Brně zůstane)

24. listopadu 2013 v 16:32 | lina |  Ze života studentky
Vykecávací článek o tom, co jsem prováděla o víkendu :)Pátek začal tak trošku s je mi šoufl pocitem....Protože čtvrteční noc byla věnovaná dámské jízdě/pojďme vypít 3 flašky vína, griotku a sežrat na co přijdu/pracování na projektu


Na archivnictví jsem se ani nedostavila...Zatím mi nebyly poslány žádné poplašné zprávy, jako že se stalo něco důležitýho...Takže pátek byl věnován přebalení (:D), zkouknutí dvou dílů Almost Human - mimochodem, jděte do toho! Je to taková kriminálka z budoucnosti - a pak jsem si to frčela limuzínou (jak jinak říkat autobusu, ve kterým sedítě sami, že) rovnou do Brna, kde jsem si uvědomila, že nemám nabíječku na mobil, takže plány na focení každé kraviny (tím nechci nikoho urazit...často jsem to já sama :D ) padly.

Celní kontrolou na recepci jsme prošly celkem snadno, jelikož když jsme konečně došly do Slovanu (yep..nějakou záhadou jsme šly na úplně opačnou stranu než byl) bylo už skoro sedm, tedy tma a zima. Ale jak mé zkušenosti říkají, první den se stejně nic moc neděje, kromě toho že pokud si chcete nakoupit něco první den, měli byste to udělat rychle a hnde, jinak taky nemůsíte mít nic (jestli to teda není váš plán...). Já si ten ptvní den hned koupila placky, jedna je vlastně pro jednu zrádkyni kamarádku.

A nějakou záhadou jsme skončily na přednášce Nekanonický Doctor a nekanonické spin-offy. Já teda nechci kritizovat, ale rejpnu si ráda...po tom, co do mě tři roky hustěj, hodinu, co hodinu, jak má vypadat správná prezentace tj. minimum textu, a když už tam musím mít romám, tak aby si to mohli přečíst i lidi vzadu se čtyřma a půl a pěti dioptriema (já) thanks...pro příště...a ještě, jestli mám k něčemu anglický info a nejsem si jistá, že všichni v tom sále busou umět perfektně anglicky, tak aby si to přečetli a přeložili, tak si hold dám tu práci a přeložím jim to sám..ne? Nuff said.. Ale obsahově ta přednáška nebyla špatná...dokonce mě tam pár věcí zaujalo...

Další bod programu bylo oficiální zahájení. První den byl taky ve znamení toho, co mám na conech tak ráda, taková tam random konverzace, kdy se na někoho otočíte a on se s váma začně bavit o věcech, kterým rozumíte a rádi si o nich povídáte a je to prostě super.

Někde tady se stal ten trapný moment a vysvětlení toho osmého hříchu, který jsem uvedla v názvu článku. A to byla otázka: Kdo viděl klasika aka ty, co nejsou 9, 10 a 11, moc lidí ruku nezvedlo...tohle se tam řešilo neustále :D A ano, já jsem jedna z těch, co to neviděla...do mě.

Druhý den byl programově bohatší, i když jsme začínaly až ve dvě (těch deset minut na kulturním koutku s TARDIS se fakt nedá počítat) tak trochu besedou na Dimenze a zpátky (Dimension je britský con) a pak něco, co jsem si osobně vyhlásila jako nej přednášku conu Traktor, slash a lamy alias Torchwood nevážně. Protože já Torchwoodem začínala (ano, pořád mě můžete chtít zmlátit) bylo tohlé mému srdci nejbliží. Na přednášce jsem taky odchytla Lyru, která měla přednášku v kavárně Trojka s názvem Herci z DW v jiných rolích, na které jsem nachytala spoustu tipů na filmy a seriály.
Jako třeba Blackpool...


Protože se nám nechtělo hnout z teplého místečka, zůstaly jsme na Diagnóza Whowian a hej..v některých věcech jsem se fakt poznala :D Večer jsme, protože nebylo co, skončily na Náboženství a Doctor Who, což byl tak trochu jinej a docela i zajímavej pohled na DW. No a aby těch videí nebylo málo, tak jsem zůstaly i na Doctor Who ve videích a koukaly na zajímavý výběr toho, co můžete najít na youtube.

Jak jste si asi všimli v sobotním programu nemám premiéru speciálu. To proto, že jsem líná a pohodlná, takže jsem ho viděla až dneska s titulkama. A bylo to boží, jenže jsem musela prchnout..,to víte limuzína čekala (a tentokrát jsem to měla s odvozem až k domu :D)A tady je těch pát fotek, co se mi podařilo získat:
Jinak oživlých TARDIS pobíhalo na conu spousta :)

co se tak dalo koupit...krom šroubováků!

co nedělat v TARDIS...v neděli to ne už bylo přeškrtnuté xD


velmi kvalitní fotka z Lyřiny přednášky...promiň...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama