Nicole Jordan - Střevíček pro Popelku

8. října 2013 v 10:15 | lina |  Knihy
Jestli se aspoň trošku vyznáte v romantických knížkách, asi víte, že Popelka je, co se týče pohádek snad nejvykrádanější (hned druhá je Kráska a zvíře). A někdo ji umí napsat originálně a někdo ne. Nicole Jordan dokázala, že originálně to jde a založila na tom celou sérii.První díl s názvem Střevíček pro Popelku nám představí nechvalně proslulou rodinu Wildeů, čítající Ashtona (markýze Beauforta), jeho sestru Katherine, bratra Jacka a druhou polovinu tvoří Quinn (hrabě Traherne) a Skye. Tuhle pětici spojí tragédie, při níž jejich rodiče zahynou na moři a role hlavy rodiny se ujme tenkrát devatenáctiletý Ash s drobnou pomocí strýce Cornelia. Po několika letech a několika skandálech (rodina Wildeů opravdu vzdává čest svému jménu.) vymyslí Katherine takovou teorii. Každému svému příbuznému vymyslela jeden legendární milenecký příběh( koneckonců všichni v jejich rodině, když se zamilovali, byl z toho pořádný skandál) jako šitý na míru, co se jeho povahy a momentální situace týče. A jako první přišel na řadu Ash. Jemu Kate přisoudila roli prince, pro Popelku Mauru Collyerovou. Její přítelkyni, která je až po uši v problémech a její situace se té Popelčině nápadně podobá. Mauřina nevlastní matka, totiž prodala jejího milovaného koně člověku, který obvinil jeho otce z podvádění v kartách. A Mauru nenapadne nic jiného, než si koně prostě ukrást zpátky.

Maura je skvělá hrdinka. Na slečnu své doby je podnikavá a nebojácná. Když její otec zemřel, převzala rodinné stáje a je u ostatních zapsaná jako výborná chovatelka koní. S příběhem Popelky ji pojí nevlastní matka a dvě nevlastní sestry.
Ash má naopak sklon k nezodpovědnosti, ale všichni poznáme, že to není pravda. Je nejstarší z rodiny, kterou má upřímně rád a ví, že se na ni může spolehnout.
Kromě toho, že sledujeme náš hlavní pár, představí nám autorka i zbytek rodiny.Nicole Jordan je u mě zapsaná jako jedna z těch autorek, co dokáže napsat úžasnou knihu a ta druhá je zase totální propadák. Střevíček pro Popelku patří do té první kategorie. Druhý díl s názvem Zdráhavá Julie (hlavním hrdinou je Jack) vyjde u Domina 23. října. A je naplánováno, že každý člen dostane svůj vlastní. Třetí by měla být Skye.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 15. listopadu 2013 v 15:18 | Reagovat

Na podobné příběhy moc nejsem, ale mám ráda a tohle zní docela zajímavě. Když na to někde narazím, tak si to přečtu.

PS: Pokud máš ráda k-pop, mohla by jsi mi, prosím, vyplnit jeden dotazník: http://login.oursurvey.biz/9187 ? Předem děkuji.

2 D. D. | E-mail | 31. října 2015 v 12:22 | Reagovat

Máte to někdo v pdf?? pošlete prosím na mail NikiElekova@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama