Předprázdninový knižní maraton, část 2.

29. června 2013 v 20:07 | lina |  Ze života studentky
Protože knížky z knihovny byly přečteny a vráceny (pravděpodobně zařazeny, podle správného řazení fondu v knihovně...a teď se přiznejte, kdo kromě mě chodí po knihovně/knihkupectví a přerovnává knížky podle abecedy, nebo podle toho, jak jdou díly v sérii za sebou? Ještě někdo? Ať si nepřipadám jako úplněj magor? Už takle chodím po knihovně a říkám si: špatný osvětlení, moc hluku, tohle tady být nemá a tohle jim tu zase chybí blbá architektura knihoven)
Nastal čas na nový seznam, který jsem se po objektivním hodnocení rozhodla nedělat, jen vám každý den jak to půjde sdělím, co jsem rozečetla a přečetla. A začnu už dneškem, kdy jsem přečetla Před svatbou od Jane Costello, protože její román My Single holky (NE! nebudeme se pozastavovat nad tím příšerně příšerným překladem titulu, jako vážně, jestli chtěli být stylový All the single ladies by prošlo taky a myslím, že by tomu všichnu rozumněly, protože než já jsem pobrala, že my se čte jako my, tak jsem z toho dva dny nespala) se mi docela líbíl, jen mohla hlavní hrdinka míň brečet nad svým bývalým. Já to nesnáším, vždycky si říkám : Vždyť tě opustil sakra! Pobreč si, ale nedolejzej!
Zpátky k Před svatbou.....takže Zoe opustí její snoubenec vlastně přímo před kostelem. Místo aby teda žebrala ať se k ní vrátí, Zoe prostě odjede do Ameriky jakou chůva a po menší změně plánu skončí v rodině vdoce Ryana Millera, na kterého je mimořádně pěkný pohled a jeho dvou dětí.
Je fakt, že Jane umí psát, u jejích knížek se vždycky zasměju a její hrdinky (i když je máte chuť proplesknout, že Sam?!) se vám dostanou pod kůži.

A teď jsem si konečně rozečetla Meant to be!

Poslušně hlásím do maratonu zbývají poslední tři dny a já čtu a čtu (popravdě, řekněme si to narovinu ani jindy nedělám nic jiného..ale)
Meant to be je dočtené a mám z něj úžasný pocit, škoda jen, že se víc takových knížek nedostane do Česka, přijde mi, že takových contemporary pro teenagery je tady málo. Meant to be se navíc odehrává v mém milovaqném Londýně a když tomu věnujete pozornost, určitě tam potkáte místa, na kterých jste zaručeně nebyli (a po přečtení si uvědomíte, že byste chtěli :D) Taky se dozvítě, že první dojem není vždycky ten nesprávnějsí a jak řekl Shrek - Lidi mají vrstvy - takže jestli jste ochotní se jimi prokousat, jako to udělala Julia, možná vás čeká překvapení v podobě Jasona :)

Druhou knížkou, kterou jsem přečetla byla Pokořená nevěsta od Connie Brockway...popravdě, pokořený v knížce nikdo nebyl a okrajová zápletka se špionáží nakonec nevyzněla tak vážně, jak jsem si myslela, ale knížka to byla neuvěřitelně milá a vtipná. Tak, že jsem si hned musela rozečíst ptvní podle goodreads, druhý podle českého vydání, díl Nevěstin závoj (ale jak na to tak koukám, časově bude opravdu první) a z knihovny jsem popadla Prozření Mary Deyrové.

Dneska je poslední den maratonu a co čtu? :D Citlivá místa od Kleypas, které už jsem četla tak 10krát před tím..vlastně moc nového jsem za tenhle týden opravdu nepřečetla. Spíš jsem vytahovala knížky, ze kterých bych mohla citovat a tetelila se blahem nad příběhem (třeba mé oblíbené pasáže z Anny :D), který mě nikdy nezklame. A koukala na filmy...třeba Man of Steel (Henry Cavill je tááááák sexy xD), Epic, konečně jsem viděla Hobita (jo jo, shame on me), Pitch Perfect, dala si rewatching Prince z Persie, Sněhurky a lovce, Alfy a Omegy :D Prostě a jednoduše flákačka na entou...

Ale jsem moc ráda, že na začátku jsem si stanovila seznam a ten seznam jsem dodržela! (Musím se pochválit, když to očividně nikdo jiný neudělá). Takže bych svoje maratónování slavnostně ukončila...Tramtadadá...a těším se na další :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama