Předprázdninový knižní maraton

21. června 2013 v 16:37 | lina |  Ze života studentky

Od 21.6. do 5.7.
Tak včera jsem se dozvěděla výsledek poslední zkoušky, prolezla jsem s odřenýma ušima a teď se konečně mám čas se fláááákat, mé dny nejsou vyplněny zoufalým pláčem nad tím, že nedokážu formulovat jednoduché znaky MDT, nevyznám se v Basilejské bibliografii, pořád nevím na co jsou tezaury, neumím postavit knihovnu a uživatele se zrakovým handicapem označuju jako očně postižené...Takže se mi knižní maraton zdá jako dobrý nápad. Nápad, který vznikl tady : Předprázninový knižní maraton.

Popravdě, vždycky když tahle vlezu do nějaké akce knižních blogerů připadám si jak děcko ztracené v supermarketu (tak trochu nepatřičně, ale...) Zpátky k maratonu, většina knížek je z knihovny, kde mě tak trochu tlačí termín, ale knížky si chci určitě přečíst a taky mi bude končit šalinkarta, takže moje free cestování do Brna bude trošku ztíženo (chápejte, 60 korun, to je jedna třetina knížky!)

A co, že jsem si to dala na seznam?

Nebezpečně krásný - Melissa Marr
Legenda - Marie Lu
Šňupec - Terry Pratchett
Večerní vánek - Elizabeth Haran
Pokrevní pouta - Richelle Mead
Skandální - Karen Robards
Meant to be - Lauren Morril

A kdyby mi to náhodou došlo, tak...

Železný král - Julie Kagawa
Temná horečka - Karen Marie Moning
a třeba nějakou Dessenovou

Tak se těšte na aktualizaci :) Páčko lina...Tož update k 23.6. Maraton se mi úspěšně daří...čtu knížky, které nejsou vůbec na seznamu :D Zatím jsem splnila jen ty Pokrevní pouta, který se mi moc líbily, vlastně tak, že jsem se nadšeně vrhla na Zlatou lili a HA! Ten konec! Na vraždu! A tak hezky to pokračovalo, že jsem si rozečetla i Indigo spell. Sydney je fajn, i když na můj vkus moc přemýšlí a celé to vylepšuje Adrian a ty jeho poznámky mě dostávají, Jill je hrozně roztomilá. Co se mi nelíbí je prostě ten vedlejší geometrickej obrazec, mě ty osmiúhelníky nikdy asi bavit nebudou. A konečně uznávám, že na té Richelle něco je...musím přiznat, že dva díly VA jsem si přečetla, kdysi dávno a moc si z toho nepamatuju, takže si dám asi re-reading.
Ale jako další jsem si rozečetla Nebezpečně krásný a Skandální, jedna je YA, ta druhá je historická romace. Skandální zatím vyhrývá, co se oblíbenosti týče.
Tak mi držte palce a doufám, že ostatním zúčastněným se maraton daří lépe:)

Update k 26.6. Tak mám za sebou tři knížky ze seznamu a jednu mimo :D Ta mimo se jmenovala Sázka na vášeň od J. R. Ward a bylo super! Jako správná milovnice romatiky jsem vrněla blahem a po dočtení jsem se i blbě usmívala. A co se seznamu týce, pokořila jsem Nebezpečně krásného, a byla jsem zklamaná? Rozčarovaná? Rozhodně jsem od toho čekala víc. A ta druhá byla Skandální, takový, no asi v ničem z řady HR moc nevybočuje, jen jsem trošku běsnila nad tím, na můj vkus, uspěchaným koncem (který jako bych už někde coughNebezpečnáláskacough četla). Dneska to bude Challenge, protože cílem je Šňupec!

Dnes je 29.6. a já dočetla skoro všechny knížky na seznamu. Jéééj...Co se Šňupce týče, je to Pratchettovka, navíc s mým milovaným Elániem, to zklamat ani nemohlo.
Legenda je bezkonkurenčně nejlepší dystopie, jakou jsem zatím přečetla. Jak jsem se radovala, když mě v té knížce nikdo neštval, jak June, tak i Day jsou dobře napsané postavy a docela bych uvítala i větší počet stránek,ale i tak kniha je nabitá akcí (pro jednou anotace nelže).

Knížky od Elizabeth Haran mají stejný základ (to až jich přečtete víc, tak to pochopíte) nejdřív to musí být tak špatné, jak jen to jde, aby se to pak mohlo pomalu, ale jistě zlepšovat.
V případě Ruby z Večerního vánku to byl vyhazov z práce, pak zjistila, že ji přítel podvádí a aby toho nebylo málo, tak otec, který se o ni celý život nezajímal umřel a něco jí zanechal...tedy něco, konkrétně spoluvlastnictví dostihového koně, kdesi uprostřed Australské buše.
A tak se Ruby vydá na cestu za půlkou svého dědictví v naději, že podíl někdo odkoupí a ona se zase bude moci přestěhovat do města a založit kadeřnický salon. Jenže Jeff, druhý majitel je vyhlídkou toho, že má sdílet svoji milovanou Vločku s nějakou namyšlenou slečinkou z města vyloženě znechucen a Ruby se vyhýbá, kde může...
Jediné, co mi na knížce vyloženě vadilo bylo to, že z Jeffa se často stával Jeb a nevím proč! Jinak to byla příjemná letní oddechovka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | 28. června 2013 v 12:46 | Reagovat

jsem se mohla klidně zúčastnit, za tejden něco to mám už 5 románů a jeden thriller a přitom jsem stihla v úterý zkoušku z matiky

železnýho krále mám doma z knihovny, tak se chystám, pokrevní pouta taky (ale už zlatou lilii, jen se mi moc nechce, první díl se mi nijak zvláš´t nelíbil a třeba Sukubu už ani nebudu dočítat, už se s Richelle moc nekamarádíme)

Nebezpečně krásný... tuhle obálku si pamatuju z veletrhu, jak jsem na ni zírala, ale jinak mi to nic neříká, jaký to bylo?

2 lina lina | 29. června 2013 v 19:47 | Reagovat

[1]: Já se zase s Richelle nekamarádila u prvního dílu VA :D Ale tady si celkem rozumíme...

Nebezpečně krásný je..divnej, jako těšila jsem se na něj moc, ale vůbec to nebylo to, co jsem čekala...což nebylo ještě tak špatný, ale mě to prostě nechytlo, nudila jsem se, četlo se mi to moc pomalu...

3 nel-ly nel-ly | 2. července 2013 v 10:30 | Reagovat

[2]: jo no, nám to docela trvalo, než jsme se s kamarádily... vlastně jsme si porozuměly až u třetího, pak to moc moc protahovala a s úderem Sukuby a Pokrevních pout jsme došly ke svému konci a kamarádky už asi nebudem :D
no, tak ho asi vynechám, já koukala fakt jen po obálce...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama