Boomerang Bride - Fiona Lowe

28. května 2013 v 20:23 | lina |  Knihy
Matilda Geoffrey je Australanka a všechny ženy v její rodině si prožily epickou love story, která trvala několik let (v
případě její matky stále trvá).
A pak potká Barryho, sice jen on-line a pak spolu stráví tři dny, ale Matildě to připadá jako velké dobrodružství, ze kterého by mohla být velká láska a tak se za Barrym rozjede do Ameriky, aby spolu rozjeli bussines, do kterého už Matilda investovala. Jenže žádná velká love story se nekoná Barry-the-bastard prchnul i s penězi a Matilda má jen ty svatební šaty po babičce a auto plné věcí. A pak se na scéně objeví sexy Viking.

Na druhé straně je Marc Olsen, v životě by neuděl nic impulsivního, při první příležitosti vypadl ze svého rodného města a teď je z něj úspěšný architekt. Do Hobinu se vrací jen na svátky, ale letos to bude všechno jiné. Jeho sestra ho pottřebuje a zdá se, že ho potřebuje i opuštěná nevěsta. Jen kdyby Matilda nebyla tak zatraceně sexy a nepřevracela Marcův svět vzhůru nohama.

Fiona Lowe má základnu v nakladatelství Harlequin (všichni známe, mám jich pár doma...dvě :D), momentálně žije v Austrálii, a ano, Boomerang Bride je prostě chick lit, jak vyšitá a romatika až na půdu. Objevila jsem ji v jakémsi vote listu na GR (věřte mi, stačí jich pár prolézt a máte takové skvosty o jakých se vám ani nesnilo). Knížka autorce vyhrála i cenu RITA 2012 Awardsv kategorii contenporary romance. Ale kromě tady BB mě žádná další nezaujala.

Matilda byla úžasná hrdinka, všechno brala tak jak to přišlo a když se něco stalo, hecla se a sanžila se z dané situace vytěžit to nejlepší. Rozhodně se nedala zlomit tím failem s Barry-the-bastard(em). Líbilo semi, že nesklouzla k žádné sebelítosti, obviňování a nezačala bláznit (narozdíl od jiných). Marc byl jejím úplným opakem, pečlivý, přemýšlivý, s životem naplánovaný do posledního detailu. Jestli si nějaká postava v knize prošla největší změnou, tak to byl právě on.
Krom hlavního páru se autorka věnovala i Marcově sestře Lori, která to právě nemá zrovna jednoduché.

Co se týče angličtiny, myslím, že je docela jednoduchá. Možná se naučíte pár australských výrazů :D Rozhodně bych to nedoporučovala začátečníkům. Knížka má vtip, nějaký ten vážnější moment a to co, o čem se nás snaží přesvědčit všechny romatické knížky, pravá láska se prostě musí hledat (škoda, že v reálu to nefunguje).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama