Hart of Dixie

2. února 2013 v 12:56 | lina |  Seriály
Po půl roce, zase nějaký ten seriál :)

Zoe Hart vystudovala medicínu a má plán. Zahrnuje perfektního přítele, chirurgickou praxi v New Yorku a pak vzhůru ke kardiochirurgii. Jenže po čtyřech letech se něco pokazí. Perfektní přítel ji opustí, na kardio se nedostane, protože ačkoli její přijmení se vyslovuje jako heart, tedy srdce, vypadá to, že Zoe žádné nemá. A tak přesídlí do Bluebellu v Alabamě na praxi k doktoru Wilkesovi.

Bluebell je typické jižanské městečko, kde všichni znají všechny a největší zábavou je nějaká slavnost a věřte mi, v Bluebellu mají slavností požehnaně pro každou příležitost. Jenže doktor Wilkes zemřel a zanechal Zoe půlku svojí praxe. Z čehož není nikdo nadšený, hlavně ne Brick Breeland, jeho (bývalý) společník a Lemon, jeho dcera, která v Zoe vidí potencionální konkurenci, protože první, koho Zoe poznala, byl George Tucker, Lemonin snoubenec a sympatický právník, který se Zoe libí.

A když jsou tak všichni proti ní, Zoe si řekne že maloměsto pro ni rozhodně není a chystá se odjet. Ovšem doktorské povinosti jí zabrání odjet a Zoe si uvědomí, že to možná nemusí být tak špatné a rozmazlená NewYorská slečinka se rozhodne zabojovat. V tom jí pomáhá i starosta Lavon Hayes, se kterým se rychle spřátelí a tak trochu i její otravný, ale sexy soused Wade Kinsella.


Seriál jsem objevila loni, když jsem zrovna neměla co dělat a nějak to na mě vykouklo. Už po prvním jsem byla zamilovaná. Příběh začínal zajímavě, sice možná s několikrát ohranou zápletkou, ale nově podanou, měl sympatické postavy, které se vyvíjely, a vtipné dialogy (pokud se vám líbili ukecané Gilmore Girls, tak tohle je hodně podobné). Velké plus má i ta atmosféra jižanského městečka, kde staré tradice ještě nejsou mrtvé a Konfederace stále vede (a to jsem byla vždycky Yankee :D) Mám slabost pro jižanské Daddy, hrozně se mi líbí, jak to vyslovují. Nečekejte žádné drama (na to si pusťte Arrow), tohle je o lidech a o vztazích. A vzhledem k tomu, že v Bluebell je stále příjemné slunce a teplo, je to ideální na to letošní sychravé počasí.


Doktorku Zoe Hart si zahrála Rachel Bilson, kterou si nejspíš pamatujeme všichni, jako Summer z OC. Její nemesis, jižanskou Belle Lemon hraje Jaime King. Zlatého chlapečka George Tuckera hraje Scott Porter, kovboje Wade(a) hraje Wilson Bethel. Starostu Lavona Hayese hraje Cress Williams. Zoeina kolegy, doktora Breelanda hraje Tim Matheson a za zmínku stojí i Lemonina nejlepší kamarádka AnnaBeth, kterou hraje úžasná Kaitlyn Black.


Celý seriál provází country, koneckonců jih USA je jím proslulý. Pro mě je to velké plus, country mám ráda (to víte mamka ho žere, tak jsem na tom vyrůstala). A taky tohle:


Rachel byla kritizovaná za to, jak hraje svoji doktorku, no tohle je její odpověď, kam si to kritici nebo spíš antifans můžou strčit. (Jak George a Wade mejou to auto je prostě nejlepší xDDD)

Seiál má zatím jednu celou řadu a "půlku" druhé (zatím odvysílaných 13 dílů). Oficiální stránky má tady a jeho profil na IMDB.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dada Dada | Web | 2. února 2013 v 15:15 | Reagovat

Ďakujem za recenziu :-) Teda, viem, že nebola písaná špeciálne pre mňa, ale aj tak :-P

2 Patty Patty | Web | 12. února 2013 v 16:18 | Reagovat

Už dlouho po tomhle seriálu pokukuju, hlavně proto, že v něm Rachel hraje a musím si ho konečně stáhnout.

3 Escarlate Escarlate | Web | 16. února 2013 v 21:21 | Reagovat

Jéééé, Summer :D :D :D Hahaha... strašně jsem Rachel v O.C žrala, moje nejoblíbenější postava :P
Mhm, že bych se na to podívala? Zrovna dneska jsem dohnala The Vampire Diaries, tak není co koukat :D
Jinak ta písnička, no já umřu, ten text je skvělý :D :D

4 Polly Polly | Web | 21. února 2013 v 9:09 | Reagovat

vyzera to na fajn oddychovku... ako doktora Quinová v súčasnosti XDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama