Baby, it's cold outside

13. ledna 2013 v 16:46 | lina |  Jednorázovky
Znáte tu písničku, podle které tohle (nedá se tomu říkat jinak) dostalo název? Úplně se hodí na tohle počasí. Popravdě, nepadla žádná jména, a je to bez nich docela zmatené, ale nějak mi z toho vylezl Albus Severus a Scorpius, ale popravdě to klidně může být Sirius a Remus a vlastně kdokoliv xD Nebo Harry a Draco (až na tu Harryho neexistující rodinu).

Doufám, že se bude aspoň trošku líbit. A pusťte si k tomu písničku :)

"Brrr," zašeptal, jen co se jeho nohy dotkly studené podlahy. "Tak se sem vrať, je tu krásně teplo," ozvalo se z postele, ze které vstával.

"Vážně? Nemůžu tu zůstat celý den," odporoval a zvedl se. Rychle sáhl po županu, který se válel mezi oblečením na zemi.

"Vážně, je tu tak příjemné teplo."

"Musím domů, naši by se zbláznili, kdybych se nevrátil," řekl a zatvrdil se. Přece se nenechá zlákat. I když pokušení bylo tak silné. Slyšel, jak postel zaskřípala, když se jeho společník taky zvedal."Když jinak nedáš," řekl a omotával se přikrývkou. "Jen si uvědom, že venku zuří vánice, zmrzneš, jen co vytáhneš paty," upozorňoval ho.

"To je jen malý problém oproti tomu, co by mě čekalo doma. Máma už si určitě dělá starosti," řekl, zatímco hledal kalhoty. Z druhé strany pokoje se ozvalo odfrknutí. "Táta nabijí brokovnici," mumlal, když kalhoty konečně našel a snažil si je obléct.

"Copak jsi pryč celý den poprvé?"

"Samozřejmě, že ne! Ale poprvé je takovéhle počasí. Au! Sakra!" zaklel, když se kopl o nohu křesla.

"Dýchej, sedni si. Pěkně v klidu, poslouchej, jak nám krásně praská v krbu a užívej si to teplo, protože to je možná naposledy, co ho ucítíš. Proč jim nepošleš zprávu?"

"Víš, co by to bylo za pozdvižení, kdyby se v ulici najednou objevila sova? Sousedé by zešíleli," odpověděl tvrdohlavě a natahoval si ponožky.

"Zůstaneš aspoň na jídlo? Přece tě nepošlu ven hladového, do té zimy, brr."

Podíval se na něj, ozařovala ho měkká záře, kterou vydával oheň a on se nevinně zubil. "Možná čaj?" navrhl zoufale.

"Výborná volba."

****

"Ale teď už vážně musím jít. Vlastně mám pocit, že moje sestra ví víc, než přiznává," prozradil mu a pořádně si lokl horkého čaje, až mu zaskočilo. Jeho společník neváhal a přiskočil k němu, pořádně ho bouchl do zad. "A to vadí?"

"Ne, asi ne. Mě určitě ne," přesvědčoval ho horlivě. Jeho dlaň měl stále na zádech, cítil, jak ho pomalu hladí a naskočila mu husí kůže. "Přijdu jindy, brzo," vyskočil. "Měl bys najít košili."

"Pravděpodobně už vyslali bratra, aby mě hledal," nadhodil, když si oblékal košili. "Neříkej. V tomhle počasí? Takovou sněhovou bouři tu lidé nezažili více než dvacet let a ty se musíš zrovna rozhodnout, že to bez tebe doma nevydrží."

****

"Nemáš tu nějakou čepici? Nechci, aby mi upadly uši. A možná šálu?" zeptal se a stál u dveří.

"Když na tom trváš." Z vedlejšího pokoje se ozvalo otevírání skříní a šustění. Zkusmo otevřel vchodové dveře a ovanul ho prudký ledový vítr.

"Brr." Otřásl se a rychle zavřel.

"Zkus tohle." Sáhl po čepici a on mu přehodil šálu kolem krku, kterou si ho přitáhl trochu blíž. Měl na sobě jen ten župan.

"Já…já…ona je tam opravdu zima," zakoktal a pustil čepici na zem. Na tváři jeho společníka se usadil vědoucí úsměv. Pomalu mu sundal kabát a znovu vzal šálu, vedl ho do ložnice.

"Zítra to pěkně schytám."

"Budu tě bránit," zašeptal mu do ucha a pomalu mu rozepínal knoflíčky na košili.

"Nemůžu tu zůstat," zasténal.

"Neboj se, litovat toho nebudeš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pompin pompin | Web | 13. ledna 2013 v 19:32 | Reagovat

Písničku neznám a bohužel dneska ani nepoznám... :(
Jinak pěkný článek (jenom jsem to moc nepochopila.. :D

2 Lucylley Lucylley | Web | 24. ledna 2013 v 10:52 | Reagovat

Jo, písnička a příběh k sobě tak krásně sedí :o) Navíc mi to vyšlo akorát na dočtení, takže... paráda. Taky v tom vidím Albuse Severuse a Scorpiuse. :) Taky bych do té zimy nešla! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama