Katie Fforde

16. listopadu 2012 v 17:35 | lina |  Knihy
Katie Fforde je anglická autorka románů pro ženy. Narodila se 27. září 1952. S maželem provozovala hotely na lodích, než se dostala k psaní. Svoji prvotinu Living Dangerously vydala v roce 1995 a vyšla pod WHSmith's Fresh Talet promotion. Na svém kontě má Katie už 19 knížek z toho 12 jich vyšlo v cz.

A já blázen si samozřejmě musela přečíst všechny. Teda do konečného počtu mi chybí jen tři abych zase nemlžila a Milostné etudy jsem si dokonce pořídla do knihovničky, protože v nakladatelství Olympia, kde knížky vychází mají teď akci, kdy je prodávají za 49,-, tomu se těžko odolává.

Romány mají většinou jednu nebo víc hrdinek, podle toho na jakou věkovou skupinu se knížka zrovna zaměřuje, ale myslím, že věkový průměr se pohybuje tak od 22 do 50 (Cesta za láskou měla jednu z nejstarších hrdinek, Jo, a vy si stejně jen musíte říkat aww..old people love :3) Katie jim nevymýšlí žádná extravagantní jména, ani profese a většinou si se svým životem umí více méně poradit. Většinou se jim přihodí něco, co je přiměje obrátit tak o 180°. Vždycky to musí začít nějakým šokem, ať už je to přivedení slavného spisovatele na literární festival, jako to musela udělat Laura v Milostných etudách. Nebo zjištění, že vám váš snoubenec nic nečíká a víc milujete jeho černého labradora, jako se to stalo Julii v Umění žít. Nebo koupení starého domu na renovaci a pořízení si psa, vlastně chrta, kterého dokonce hlídá organizace chovu, jako to zpískala Anna v Téměř perfektní.

Hrdinové jsou naopak charismatičtí a možná ne ani tak hezcí (až na Huga ze Svatební horečky s tím jeho sexy hlasem jsem ho dokonale viděla před sebou) , jako mužní a rozumní, což se občas hodí. A hlavně ti chlapi jsou zamilovaní :D Takže pro dámu svého srdce udělají cokoliv. Kdo by nechtěl jednoho takového doma, že? Tedy až na Bena z Umělěcké licence, podle mě byl trošku moc nerozhodnej co se They týkalo a vymáčkl se vážně na poslední chvíli.

Katieiny knížky jsou milé, oddechové a rozhodně se u nich nudit nebudete, ale asi se ani nebudete svéjet v záchvatech smíchu na zemi. Což občas neuškodí, ne? Bránice, taky potřebuje občas odpočinek a na takové to "vypnutí" si dovolím říct, že jsou tyhle knihy úplně ideální.A ještě něco co se mi na těchto knížkách libí - ty originální obláky! No jen se podívejte sami, není to pastva pro oči?


Ty české taky nejsou špatné, takové veselé a barevné, ale prostě na ty originální to vážně nemá :)

Seznam knížek, které jsem přečetla (podle oblíbenosti)
Milostné etudy (Love letters)
Svatební horečka (Wedding season)
Témeř perfektní (Practically perfect)
Umění žít (Life skill)
Cesta za láskou (Going Dutch)
Návrat Grace (Restoring Grace)
Umělecká licence (Artistic licence)
Zahrada splněných přání (Wild desings)
Rajská zahrada (Paradise fields)

Seznam knížek, co mi zbývá přečíst
Flořin úděl (Biding for love)
Skotská romance (Highland fling)
Oddechový čas (Second thyme around)

Knížky, které bych chtěla, ale jsou jen v angličtine
Slately Pursuit
Perfect Proposal
Summer of love
Recipe for love

Málem bych zapomněla, podle některých knížek byly natočeny filmy - něměcké produkce - nedoporučuji, za a) vám zkazí dojem z knížek, za b) němci jsou hnusní (vázně...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 18. listopadu 2012 v 22:12 | Reagovat

Já nevím, tohle mě popravdě moc nezaujalo. Autorka i hrdinky různého věku ano /už mám dost té nesmrtelné lásky teenagerů/, ale nemám moc ráda knihy z naší doby (teda teď to bylo pár urban fantasy nebo YA, ale vždy jsem se klonila spíš k pseudostředověku a podobně)

ale chápu to přečíst si všechno :-D
já narazila na průměrnou historickou romanci, kdej sou ale zajímavá fakta z pravé anglické či americké historie, není to úplně hloupé a má to i děj, i když scénář mezi hlavními dvěma postavami se postupně začíná opakovat
zatím jsem zvládla asi devět nebo deset jejích knih a už se sháním po dalších :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama