Love keeps Going/Mei Le Go!

5. září 2011 v 20:26 | lina |  tdrama
Ke každému taiwanskému dorama, které rozkoukám se snažím jít s pozitivním přístupem....povětšinou můj pozitivní přístup něco/někdo zabije, tady to byl konec!
Když byli Mei Le a její bratr malí jejch rodiče se rozvedli. Což není taková hrůza, rodiče se kdekokmu rozvádí denodenně (vlastní zkušenost) jenže když došlo na "rozdělování" dětí, rodiče se doslova pobili o to, v čí péči bude Mei Lein bratr, ale o ni se nikdo nepral, nezajímal, dokonce o ní řekli, že je pitomá a to bylo pro malou holčiku toužící po lásce velké trauma.

A tak se Mei Le vzmužila a začala studovat, zanedlouho byla nejlepší ve třídě, nejlepší na škole, nejlepší v zemi, nejlepší v úplně ve všem, protože když vás lidi potřebují, mají vás rádi, ne? Zatím co z jejího bratra se stal budižkničemu, z Mei Le vyrostla superžena, pracující v prestižní společnosti, ale místo aby šplhala po společenském žebříčku výš, ona dá výpověď, aby mohla splnit sen svému snoubenci.

Yi Feng je opice s brýlemi, Mei Lein budoucí manžel sní o tom, že bude mít malou pekárnu. A tak Mei Le šetří jako blázen, aby mu ho mohla splnit (zatím co on nehne ani prstem...vlastně jo, podepsal smlouvu). Dokonce stihne i spoustu dalších věcí, jako třeba vyzvednout Yi Fengova strašně slavného bratra skladatele Yi Lie(ho) z letiště. Jenže Yi Lie je arogantní blbeček a s Mei Le, což je narozdíl od něj taková dobrá duše, si do oka rozhodně nepadnou.

Ale tak, je to bratr jejího budoucího muže, tudíž její rodina a co by pro opici Yi Fenga neudělala. A když její ničemný bratříček ukradne všechny našetřené peníze, neváhá udělat cokoliv, aby jí Yi Lie peníze půjčil a ona tak mohla naplnit sen svého snoubence. (Ach ta romatika) A tak si Mei Le protrpí krmění lachtanů a žraloků, pro Yi Lieho pobavení, načež tedy dostane příslušný obnos a sen se může začít realizovat. Stačí nakoupit stroje, napéct a najmout zaměstance.

Osazenstvo se tedy začne skládat z mladé a perspektivní Xuan Xuan, tetičky Wangové a mladého pekaře. Perspektivní Xuan Xuan si začne myslet na Yi Fenga, a zatím co Mei Le a Yi Lie, jsou zaneprázdnění zachraňováním pekárny, na kterou si dělá zálusk ředitel megaconcernu (alis křen), Xuan Xuan Yi Fenga dovedně svede. A Mei Le pochopí, že tenhle bráška není ten správný, a když zruší svou svatbu (přesně v den, kdy se měla konat) jí nic nebrání v tom aby ji Yi Lie začal učit, že na tomhle světě je taky ona a ne jen ostatní. A začnou kafem....

A to je prosím jen zápletka asi prvních 5ti dílů, pak se k tomu přidá rodinná tragédie, nehoda, křen, romantika Mei Leina bratra a další dramalandové tendy, dohromady to tvoří pěknou míchanici a já si prostě neuměla vybrat. Ale takhle celkově, až na ten konec, kterej jsem totálně nepochopila, to nebylo špatné. A ještě mě strašně štvali spoilery v openingu a v pauzách, jako fakt! xD


Hlavní dvojku hrála Cyndi Wang a Mike He (já původně z obrázku myslela, že je to Show Luo a říkám, jé hele, jeho nový dorama? Jdu koukat...no byl to omyl....) zrádného(u) opici Yi Fenga si zahrál Shi Yi Nan fakt neznám, perspektivní Xuan Xuan Michelle Zhang (jsem měla chuť jí občas vypíchnout ty její velký oči, ale čo už) a křen a teď se přiznám, že fakt nevím :D a wiki taky neví...

OP i ED jsou z Cindiiny díly...za srdce mě chytl spíš OP, který je pomalejší, ale Sticky, Sticky má dokonale trhlý MVčko, hlavně ta kočka co má ve vlasech :D Takže vám sem dávám tohle (OP se jmenuje Don't Cry, kdyby někdo moc chtěl :D)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Escarlate Escarlate | Web | 6. září 2011 v 12:17 | Reagovat

O tomhle už jsem četla... Já jsem k těm taiwanským dramatům poněkud skeptická. Uvažovala jsem, že kvůli Mikeovi bych se podívala, ale Cyndi Wang mi fakt těžce leze na nervy, tak nevim... Ještě se rozmyslím, možná kdyby nebylo co dělat a došli mi korejci :D

2 Ayamee Ayamee | 6. září 2011 v 21:46 | Reagovat

To MV-čko se mi líbí! A dobré nechty má tá deva, kúpim si biely lak a nabudúce si to tiež tak nalakujem :-D

3 Zuzana Emma Zuzana Emma | Web | 26. září 2011 v 19:31 | Reagovat

jo mne to celkem bavilo ze začátku, pak ty poslední díly byli pro me už dost nesnesitelný...ale to víš tak to u mne väčšinou býva v taiwanských romanťárnách :-D jo a mimochodem ta scéna na kterou ses ptala, je z doramy I want to become a hard persimmon (ze začátku to vypadá desne, ale od 3 nebo 4 epizody se to jenom zlepšuje a až do konce je to opravdu bezva)...jo a promin že odepisuju tak pozde ale nebyla jsem tu...jo a když už jsme u tý ivy chen, už jsem ti to určite psala, ale jestli se chceš podívat na opravdu bezvadnou tw-dramu sáhni po black and white :D já proste nemužu když vidím že to skoro nikto nevidel a pritom je to asi to nejlepší z taiwanu 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama