5. kapitola

30. května 2010 v 19:28 | lina |  Key to the Atlantis
To byl boj:D Užijte si ji:D a (ne)zapomeňte komentovat:D
Co se dělo minule : Zebeida, Bručoun a náš dokonalý vrah jsou na cestě na Ústředí, tedy pevnost, kde má Pergamos domov a práci. Na jejich cestě, ale musí přežít spoustu problému. (A/N : jako autorka bych chtěla podotknout, že největším problémem je tu hlavní hrdinka:D)


Cerasus neklidně přecházel po své kanceláři. Na perském koberci už byla vidět vyšlapaná cestička, ale jeho majitel to nějak nevnímal. Náhle se ozvalo zaklepání a Cerasus sebou trhnul. Jako velká voda se přihrnul ke dveřím a otevřel je.
"Stíne!" vykřikl a nadšeně objal štíhlého mladíka.
Pergamos si odkašlal a Cerasus od něj odstoupil.
"Už jsem myslel, že tě někde odkrouhli," postěžoval si na jeho pozdní příchod. pak mu zrak padl na dívku stojící za Pergamem.
"Ty budeš Zebeida, já jsem Cerasus," představil se zrzavé dívce.
"Správně, to jsem já. A tohle je můj osobní strážce, Bručoun," představila mu zamlklého obra, který vedle ní stál.
Pergamos si pohrdlivě odfrkl. "Pojďte dál," řekl a oni vešli dovnitř. Pergamos už se stačil obsoužit a s pohárkem vody si sedl do pohodlného křesla za Cerosovým stolem. Cerasus na to nic neřekl a nabídl dívce vodu. Zebeida zaraženě zírala na Pergama, který se spokojeně rozvaloval v křesle.
Vypadá, jako by mu to tu patřilo, pomyslela si. Pergamosjen arogantně pozvedl obočí a oplácel jí upřený pohled. Nevydržela to a uhnula. Vzala si od Cerasa nabízenou vodu a s Bručounem v závěsu usedla na jednu z židlí, které byly rozestavěny kolem.
"Jsem rád, že jste konečně tady," řekl cerasus a zeptal se Zebeidy na její cestu. Ta se rozvyprávěla a nevynechala jediné příkoří, které se jí ze Stínovi strany dostalo. A o tom, jak ji soustavně zachraňval ze spárů lupičů, vrahů a drogových dealerů se zapomněla zmínit.
***
Se škodolibým úsměvem pozorovala jak Cerasovi bledne tvář a s nevěřícným výrazem se otáčí na mladého (a zatraceně hezkého)muže ve svém křesle. Všimla si, že Pergamovi o stupeň ztmavly oči, což byla neklamná známka toho, že uvnitř zuří. A dobře mu tak, když se mu nemohla pomstít osobně, udělá to za ni někdo jiný.
"Ty malá, ubohá mrcho," zařval. Zebeida se skrčila a snažila se zapadnout do své židle. Její malý plán měl jednu malou chybičku, doběla rozzuřeného Pergama. Ten vyskočil a hrnul se k ní. Cerasus s ním marně cloumal. Do napjaté situace se ozvalo zaklepání.
"Dále," vykřikl zoufale cerasus. Dovnitř vplula malá blondýnka. Vypadala jako bohyně, samé smyslné křivky a krásné jikřivě modré oči. Hned si všimla husté atmosféry a usmála se.
"Pergame, lásko moje," zapředla a ovinula ruce kolem jeho krku.
"Sidonie," zaúpěl Cerasus, "přestaň se po něm plazit."
Sidonie jeho slova okázale ignorovala a začala Pergama vášnivě líbat. (A/N : Sidonie je děvka:D) Zebeida sipohoršeně odfrkla, protože Pergamos se nebránil. spíš jí polibky vracel se stejnou vášní.
"Sidonie," řekl a odstrčil ji od sebe. "Taky tě rád vidím," usmál se a po dřívějším hněvu nebylo ani památky. Nemá cenu se rozčilovat kvůli pihovaté holce, řekl si.
"Odcházím," oznámil přitomným. "Počkej," snažil se ho zadržet cerasus. "Podívej, jsem 12 dní na ceste. Jsem špinavý, zakrvácený od soustavného nic nedělání a unavený. Navíc slečna Mesedriová ti všechno pověděla. Nemám co bych dodal," řekl nevrle a práskl dveřmi.
***
V lázních se líně povalovala pára z horké vody. Sem tam se ozvalo šplouchnutí. Pergamos slastně zamručel a ponořil se do horké vody. Ležel tam jen tak už skoro hodinu, když se do ticha ozvalo zašplochání z druhé strany.
Nastražil uši a čekal. Někdo plaval jeh směrem. Netrvalo dlouho a pára odhalila štíhlé, evidentně ženské tělo. Čekal, pára se rozestoupila ještě víc a on zahlédl rusé vlasy. Nenávistně sykl.
"Slečno Mesendriová," ozval se. "Tohle jsou mužské lázně," zavola na ni.
Zebeida se otočila, vyukulila oči a příšerně zaječela. Pergamos se spokojeně natáhl pro ručník, uvázal si ho kolem beder a opustil lázně. Zebeida se potopila do horké vody. Viděl něco? Viděl něco? Krvavě rudá se vyplížila ven a rychlostí blesku zapadla do pokoje, který jí byl přidělen.
***
"Jak dlouho tu zůstane?" zeptal se Stín a prohrábl si mokré vlasy. Cerasus se na něj vážně podíval a Sidonie se usmála.
"Tak dlouho, jak bude potřeba, Pergame," odpověděl velitel zlostně.
"Neboj, budeme ji od tebe držet dál," zašeptala spiklenecky Sidonie. "To bych vám radil!" řekl zlověstně.
"Koukej, Pergame, dokud nenajdeme a neotevřeme Dveře, zůstane Zebeida tady," zahřměl velitel. Pergamos poraženecky svěsil rameny a odešel.
***
Černě oděná postava se spustila po hradbách pevnosti. Opatrně se rozhlédla a poodešla kousek do malé oázky.
"Našli ji, je tady a má volný pohyb, je lehké ji chytit," oznámila dalším, černým a zahaleným postavám.
"Ale co Stín? Vrátila se přece s ním," zašeptala jedna postava bojácně.
"Ten ji nemůže vystát, kdyby nebyl tak zoufale čestný a oddaný, sám by nám ji vydal," řekla postava posměšně. Ostaní se taky zasmáli.
"Sláva Pelle," rozloučili se. Jedna z nich zamířila zase zpět k pevnosti. Však oni si ji chytí, usmívala se.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 30. května 2010 v 21:09 | Reagovat

Po dlhom uvažovaní som sa rozhodla, že vás prestanem klamať a začnem ozajstne kritizovať a musím teda povedať, že to bolo... super! :-D Nesklalmala si. :-) Heh, inak Pergamosa si aj tak predstavujem inak. :-P  :-D

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 31. května 2010 v 20:31 | Reagovat

Tak kritizování je zase na mě... krátký!!! :D ale jako fakt... tohle byl hnus, velebnosti
Člověk čeká, ještě ho na to upozorňují, nažhavují a pak... tsss

jinak Pergamos, hmm :D jen ty modrý oči mi neseděj, ten první obrázek se mi líbil víc a tenhle mám taky (skvělá autorka), ale na vlastní postavu :-P

3 Polgara Polgara | Web | 14. června 2010 v 17:20 | Reagovat

Pěkné, Pergamos je úžasný. Ale mít na starost Zebeidu, tak ji asi uškrtímv :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama