Katekyo Hitman Reborn

7. února 2010 v 10:53 | lina |  Anime a mangaSawada Tsunayoshi nevypadá na hrdinu a už vůbec ne na budoucího mafiánského bosse. Ale jsme v Japonsku, v anime a tudíž je možné všechno.

Tsuna má přezdívku dame-Tsuna..No Good Tsuna, nebo v češtině K ničemu Tsuna. Protože ten kluk je úplně levej, takovou lamu by jste fakt hledali dlouho. Nic mu nejde, v tělocviku se ani na hrazdu nevytáhne, v testu nedostal nikdy víc jak 26 bodů (no a to možná i přeháním:D), prostě taková absolutní lamka.

Jednoho dne se ve schránce objeví dopis s prostým sdělením : Jsem domácí učitel a budu učit vašeho syna.(či jak to bylo) Tsunova mamka je nadšená a on sám při pohledu na svého domácho učitelevyprskne smíchy. Reborn má totiž asi 20cm (a teď fakt přeháním), přesto Tsunu hned na začátku srovná (dobře mířeným kopem do břicha).

Sdělí mu, že ho přišel vycvičit na žádost Devátého bosse, nejlepší mafiánské rodiny, která nese jméno Vongola. A tedy Tsuna se má stát dalším bossem, tedy Desátým. Že z toho ten kluk není nadšený vám, dojde hned v prvním díle. A taky, kdo by věřil pětiletému děcku, i když Reborn není zas tak obyčejné děcko.

A aniž by s tím Tsuna souhlasil začíná jeho trénink. Postupně se setkává i s jinými důležitými postavami, jako je Hayato Gokudera - dynamitový king:D v boji nepřekonatelně inteligentní, jinak blázen do Desátého, tedy Tsuny a považuje se za jeho pravou ruku.
Yamamoto Takeshi, Tsunův kamarád, baseballový cvok, který nejdřív bere všechno s mafiány jako hru, ale po tom co vezme do ruky katanu, trochu s n zatrénuje, nemá konkurenci.
Sasagava Ryohei, nadšený boxer, který jde z extrému do extrému a jeho sestra Kyoko, kterou Tsuna nekriticky zbožňuje.
Hibari Kyoya, vedoucí disciplinárního(?) výboru Namimorské střední, nejsilnější člověk co kdy chodil po namimori, linina velké láska:D
Lambo,další z děcek co se objeví u Tsuny doma, ubrečené, sobecké a neuvěřitelně vtipné stvořeníčko, které až moc často vytahuje desetiletou bazuku.
Haru, která Tsunu miluje a I-pin, další dítě, tentokrát mistrině v čínském bojovém umění:D
A Bianchi, Gokuderova sestra, jejíž hlavní zbraní je Otrávené vaření:D a Gokuderovi se při pohledu na ni dělá špatně.


Všimli jste si, že jsem ani jednou nepoužila kyááá? Já si to vynahradím....
Většina lidí vám řekne, že prvních dvacet dílů, kde se seznamujete s postavami, jsou nuda. Mě se naopak líbily a chlámala jsem se prakticky u každého.
Po tom to začne být vážnější, protože se objevuje Rokudo Mukuro (kyááááááááá), který se chce mafii pomstít, za to co mu provedli. No a po tom je to ještě lepší:D, po tom co se na scéně objeví takzvané Vongolské prsteny, tedy z hlediska akce a soubojů je to lepší, já už se o své hrdiny začínala bát....a že se mi tam líbí všichni.

Reborn s tím svým nadhledem a schopností objevit se a uvařit si čaj, když kolem teče krev (obrazně řečeno). Tsuna, který v průběhu získá tu svou schopnost a to je pak neuvěřitelně cool, a pak taky těma svýma realistickýma poznámka:D

A ta hudba! Ta hudba:D podle mě jsou lepší endingy:D, ale každýmáme jiný vkus, že....pohledejte na Youtube:D já bych vypíchla AmeAto, co je vloženo v článku níž a taky Tsuna awakes, to je ta krátká nádherná:D
Dobře, měla bych skončit dokud to sama ještě chápu a nepíšu fanynkovské nesmysly! Každopádně anime má 169 dílů, stále vychází, tuším a je dělané podle mangy Akiry Amano.

Český překlad je tu : animetym.fonty.cz
Já to sleduji tady (semi nechtělo čekat a už jsem u 85:D) : www.animeseason.com, jinak stačí do vyhledávače hodit Katekyo Hitman Reborn a vyjede vám taková spousta odkazů, že se z toho poto..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama