1. kapitola

24. ledna 2010 v 21:17 | lina |  Key to the Atlantis
První kapitola v níž se seznámíme s hrdiny, pochopíme proč je Pergamos prostě a jednoduše k zulíbání.....

neděste se, jen jsem něco zkoušela:DTmavé oči pozorně sledovaly přeplněnou ulici. Ruka pevně sevřela meč. V tom ho uviděl. Kráčel ulicí jako král, lidé mu ustupovali z cesty a za ním se táhlo deset strážců. Pozorně se rozhlíželi, jakoby věděli, že se skrývá v postraní uličce. odfrkl si, nikdy nemohli zjistit kde se skrývá.
Podíval se na starce, za chvíli se objevila návnada. Škoda, že pak zemře, nemohl ji nechat žít. S tím cověděla a hlavně viděla. Zahrála to skutečně dobře, mrkání, nakrucování, dokonce i on by podlehl...možná...
Pupkatý nabob se nechal odtáhnout do uličky a své strážce nechal před ní. Do nebe volající hloupost, pomyslel si. Vyšel ze svého úkrytu, postitutka mu věnovala úsměv. Stačilo pět minut a oběma jim sťal hlavu. Krev si ze svého meče utřel do jejich šatů a když stráže zjistili, co se stalo jejich pánovi, byl už dávno pryč.

***
Zebeida shodila z ramen těžká vědra naplněná vodou. Proefekt do nich ještě kopla.

"Co to děláš?!" ozval se rozzuřený výkřik.

"Vylívám vodu," odsekla.

"Ty malá...," zařval rozložitý chlap a natahoval k ní ruce.

"Zase mě chceš uškrtit?" zeptala se drze.

Veděla, že ji neuhodí. Nikdy to neudělal. Sgales byl prostě příliš mírný. Vždycky se rozzuřil na nejvyšší míru, ale dlouho mu to nevydrželo, zvlášť, když na něj jeho malá holčička upřela ty modré oči.

"Kdybych tak mohl," zasténal a svoje velké ruce svěsil podél těla.

"Fajn, tak si ty kýble odnes sám," řekla a založila ruce v bok.

"Zebeido, kdyby jsi nebyla..." nedokončil.

"Kdybych nebyla co?" zeptala se zájmem.

Sgales jen pokrčil rameny, otočil se a směřoval zpátky k domu.

"Kdybych nebyla co?" zařvala za ním Zebeida.

Pak jen znovu rozčíleně nakopla vědra a prohrábla si své rusé vlasy.

***

"Znovu? Já už do toho prašivýho města nejdu!" zařval Pergamos.

"Chápu, chápu, ale úkol je úkol," odvětil mu Cearsus. Navenek se tvářilklidně, ale uvnitř to vřelo. Jeho nejlepší, ale taky nejvzpurnějsí, nejhádavější, nejodmluvavější člověk jakého kdy měli.

"Ne!" zatvrdil se Pergamos.

"Podívej Pergame, tohle je prostě úkol. To se neodmítá, protože prostě nemůžeš. Prostě a jednoduše uneseš Zebeidu Mesendriovou!" zavelel a zavrtal se do svých papírů. Tím dal taky Pergamovi jasně najevo, že se s ním odmítá dál bavit.

Mladík se otočil a odešel. Nezapomněl pořádně prásknout dveřmi. Cerasus z jeho vztekání zaslechl něco jako "holky", "špína". Pak si povzdechl a zavrtěl hlavou. Co na tom, že je nejlepší, když se odmítá řídit rozkazy.

Pergamos vztekle naházel věci do vaku. K bokům si připnul meč a za neustáleho brblání vyrazil do Miletu!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 24. ledna 2010 v 21:29 | Reagovat

:D :D :D :D
Miluju tě (jak už jsem před chvílí otravovala i na icq) a miluju Pergama (budu mu ve jméně dělat chyby)... je takovej roztomilej

nebude to mít elhký, chudák

další další další!!! a ne tak krátký :-(

2 Peace Peace | Web | 24. ledna 2010 v 21:58 | Reagovat

Skvělej začátek. Úplně jsem se propadla do děje a vůbec se mi nelíbilo, že to tak rychle skončilo:D. Doufám, že další bude co nedřív, jinak umřu zvědavostí a budeš mě mít na svědomí:D A Pergamos je vážně k zulíbání. Mělas pravdu, už chápu:D

3 Simia Simia | Web | 25. ledna 2010 v 16:58 | Reagovat

zulíbání je špatnej výraz. Já těmhle typům říkám znásilnění hodnej:D A chci ho já:)) jinak svělá kapitola a nemůžu se dočkat další:))

4 Tenny Tenny | Web | 26. ledna 2010 v 16:50 | Reagovat

Nezačíná to špatně. Máš tam sice asi dva překlepy, ale jinak jsem žádné chyby neviděla...
Jenom mě trochu bije do očí výraz "rusé". Ale z toho si nic nedělej. Mě jenom lezou na nervy všechny rusovlásky, protože 95% populace je hnědovlasá a přitom to v knihách a povídkách vypadá, jako když je 40% bloňdatých, 25% černovlasých, 25% zrzavých a 10% hnědovlasých... xD

No... A jméno hlavní ženské hrdinky mohlo být lepší... Zebeida... To zní jak Zubejda.
Ale z mého kritického pohledu je to nadprůměrná povídka, když vezmeme v úvahu dnešní kvalitu internetových povídek. :)

P.S. - Jen doufám, že to nedopadne tak, že on ji unese a pak se do sebe vzájemně zamilujou... To by bylo jak z nějaký harlekýnky. Nepochybuji, že něco na ten způsob tam bude, ale doufám, že to trochu zaonačíš. :)

5 Gitík Gitík | Web | 6. února 2010 v 16:46 | Reagovat

jojo, taky už čtu. Asociace Zebeida->Zebejda->Zubejda okamžitě napadla i mne, to se prostě nabízí. Hmm, podle mne by se tím dalo dál pěkně pracovat, ať už na úrovni intertextové narážky... a nebo jen tak mimochodem časem nenápadně vysvětlit ten kulturní nesoulad mezi křestním jménem a příjmením.  (Jo, v angličtině člověk pisálkům sežere skoro všechno, ale čeština je jazykově/ zvukomalebně pestřejší. Citlivější na povědomé souzvuky, kulturní stereotypy a tak. Překlepy, pravopis, apod. chybky si nezaslouží komentář, bez nich je to vždycky lepší.)
Jméno pro hlavní hrdiny / hrdinky bývá zpravidla úderné a dobře zapamatovatelné, protože "prodává knihu" jako např. Harry Potter. Toho se nedržíš (vůbec nemusíš), takže otevřeně sázíš na zajímavý, napínavý a po všech stránkách vzrušující příběh, který utáhnou hrdinské činy těch Nevím-jak-se-jmenovali (Tolkienovi to prošlo :D )
----
"Pak jen znovu rozčíleně nakopla vědra a prohrábla si své rusé vlasy." je typická věta kýčovka na efekt. Protože není rozvedená. Buď umázni neúčelně zdůrazněnou barvu (Prostě si prohrábla vlasy, zdůrazníš to gesto. A nastíníš povahu, která s barvou vlasů logicky vůbec nesouvisí. Nebo by neměla...) a nebo rozveď tu rusovlasost na celý odstavec, pokud má být v tomhle okamžiku důležitá jako významná charakteristika postavy. (Což bys pak musela důmyslně a hlavně nepřetržitě vmíchávat do tvůrčího kotlíku po celou dobu psaní, aniž bys uvařila další "otravně zrzavou blbku." Hrdinka Zrzka je archetyp, který mám také ráda, takže dokonale rozumím téhle volbě. Hodí se na ni. Jenže bývá dost fuška takovou postavu dlohoudobě ukočírovat a nepsat bláboly.) Je fuk kolik je v populaci rusovlásek, stejně se ženské můžou barvit (i ve fantasy).  
---
hele, já zas naopak doufám, že on ji unese, strašně se do sebe zamilují, což bude teprve začátek, nikoliv konec -  oba mají tak příšerné povahy, že se budou k smrti nenávidět, polezou si na nervy... áách, jiskření! Pergamos je moc dobře nahozená postava pro tenhle typ zápletky.
btw.  Shakespear - Zkrocení zlé ženy  :D

6 kami kami | Web | 9. dubna 2010 v 21:41 | Reagovat

Prečo sa nedokážem zbaviž pocitu, že si to musím predstavovať v anime? n-n Je to skvelé. Jdu číst dál. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama