Justina a Sirius

21. prosince 2009 v 8:57 | lina |  Den, kdy praskla bublina
ani nevím:D Vzniklo to včera večer....má smysl v tom pokračovat?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šest dní stačilo bohu, aby stvořil svět. Jeden den stačil Siriusi Blackovi, aby ten můj zničil…
"Gregu ne, ne slyšíš nedělej to," zaječela jsem, když se můj bratr rozběhl proti Siriusovi.

Pak už jsem jen sledovala jak jeho pěst dopadá na Blackovu tvář a ten se hroutí. Jeho přátelé byli tak ohromení, že ani nestačili Gregoryho zadržet. Vrátil se zpátky ke mně a promnul si klouby.

"Tak a je to vyřízeno," zamumlal a políbil mě na čelo.

Byla jsem prostě jeho malá sestřička, i když mezi námi byl jen tříletý věkový rozdíl. Koutkem oka jsem zahlédla jak se Sirius zvedá a raději jsem prchla z nádvoří.

To bylo před dvěma lety, nyní jsem starší a snad i moudřejší. Můj bratr se svým nadáním ke kouzlení právě začíná učit v Bradavicích Obranu proti černé magii a stále má tendence mě chránit. Sirius Black dělá to co dělal přede mnou, když byl se mnou a po tom co mě nechal.

Když nad tím tak uvažuji, ani jsem netrpěla. Věděla jsem, že mě nechá jakmile ho začnu nudit, což se stalo po dvou týdnech, ale v těch dvou týdnech jsem se cítila výjimečně. Takže jsem ho jen využila k postupu na společenském žebříčku.

Chudák, od toho incidentu s Gregem se mi vyhýbal jako čert kříži. A ani nevěděl jak mi pomohl, díky jeho nabubřelému egu a bezmeznému sebevědomí jsem se naučila, že i já jsem svým způsobem skvělá. Vlastně bych mu měla poděkovat.

Za ty dva roky jsem se i změnila, naštěstí mi narostla prsa, zaoblila se postava, běháním jsem se udržovala ve formě a můj rychlý metabolismus byl schopný strávit všechno co jsem snědla. K mému překvapení moje modré oči ztmavly a získaly zvláštní kobaltově modrou barvu, která hezky ladila s hnědými vlasy. Nebyla jsem vyloženě krásná, třeba jako Lily Evansová, ale díky Blackovi a jeho lekcím jsem si to o sobě aspoň myslela.

A tak Sirius dál lámal dívčí srdce, dokud se nevyskytla jedna, která zlomila to jeho. A k mé vrozené smůle, která se za ty dva roky neztratila ani nezmenšila, jsem byla u toho.

"Siriusi, ty víš, že tě mám rráda," řekla drčivě Dulcinea, okouzlující Francouzka, která k nám loni nastoupila. I já tam slyšela to ale. Další její věta zanikla ve skřípotu brzd.

"To nemyslíš vážně?" řekl pak sirius.

"Ty se rozcházíš se mnou?"

Dulcinea se nejistě usmívala.

Pak zašeptala své "Prrromiň," a zmizela kdesi v dálce.

Sirius se za ní díval. V tu chvíli odložil tu masku, za kterou se schovával a já viděla pravou a nefalšovanou bolest, smíšenou s ponížením a nenávistí. Pak tenhle pohled upřel na mě a já zrudla. A než jsem stačila cokoliv udělat, držel mě a pak se mnou mrštil nasedalo.

"Ty," zaměřil se na mě.

"Omlouvám se?" zkusila jsem to.

Stále si mě prohlížel. Pak se usmál. Při tom mi přeběhl mráz po zádech. Nebyl to ledajaký úsměv, takhle se usmívá jen sám Lucifer.

"Co-co je?" zakoktala jsem.

"Justino Phelpsová, víš, že mi něco dlužíš?" řekl a promnul si čelist.

"Ty si to pamatuješ?" špatná otázka.

"Na takové věci se nezapomíná, zvlášť, když tvůj bratříček tu nastupuje jako učitel. A abych se pojistil, že nikdy neřekneš co jsi tu viděla a zároveň se pomstil Gregorymu….," odmlčel se a já napjatě čekala co z něj vypadne.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Má smysl v tom pokračovat?

Ani omylem, je to odpad 33.3% (2)
Nevím, to je na tobě, stejně to nečtu 33.3% (2)
Jistěže ANO! 33.3% (2)

Komentáře

1 Arinka Arinka | Web | 21. prosince 2009 v 19:47 | Reagovat

Je to skvělý, vypadá to zatím originálně. Líbí se mi to možná ještě víc než ta povídka předtím.
A má to úžasnej název.. Den, kdy praskla bublina - dokonalý =)
Doufám, že budeš pokračovat!

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 21. prosince 2009 v 20:06 | Reagovat

Hele, tak tohle ale neni spravedlivý. Jsou Vánoce, svátky míru, takže ti nemůžu vyhrožovat, i když... Heeeeej, další :D A okamžitě vyklop, co se bude dít. Jo a taky by se hodila Kiernan :D Už jsem se s ní zase dlouho nenasmála :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama