Miss Potter

11. října 2009 v 11:21 | lina |  Filmy
Beatrix Potter se narodila do dobře situované rodiny, oba rodiče pocházeli z bohatých rodin a ona tak byla zajištěná po celý život.

Od dětství ráda malovala a vymýšlela příběhy, jenže tenkrát ji poslouchali se schovívavostí a nikdo nepředpokládal, že by se tím jednou mohla živit.

Příběh začíná ve chvíli, kdy Beatrix se svými přáteli (jak nazývá zvířecí postavičky co kreslí) vstoupí do Warneova nakladatelství roku 1902. Rozhodně neočekává kladný výsledek a tak je mile překvapena, kdy nejstarší pan Warne se rozhodne její knihu o králíčku Peterovi vydat.

Slečnu Potterovou svěří svému nejmladšímu bratrovi Normanu Warneovi a ten s nadšením a novými nápady strhne Beatrix, která se do něj postupně zamilovává. Seznámí se s Normanovou sestrou Millie, se kterou si hned padnou do oka.

Beatrixiny knížky jdou rychle naodbyt, milé příběhy a krásné ilustrace si oblíbí všechny děti. Beatrix je náhle slavnou spisovatelkou.
I v osobním životě to vypadá, že se na ni usmálo štěstí. Norman ji požádá o ruku. Rodiče s tímto sňatkem ovšem nesouhlasí. Nakonec pomůže trocha vzdoru, a když Beatrix splní jednoduchou podmínku může si svého vyvoleného vzít......

Rozhodně ovšem nečekjete happyend, i když ve své podstatě něco dobrého to přineslo. Nechtěla bych tady zbytečně prozrazovat konec, ale to já neumím:D (jsem hrozná já vím...)
Další film o spisovatelce (první byla Jane Austenová) a i tenhle se mi moc líbil, když to možná srovnám, obě měly docela podobný osud. Film hladce plynul, žádné zdlouhavé momenty, hudba příjemně doplňovala obrazy a záběry na anglickou (pokud to bylo v anglii) byly úchvatné.

Beatrix Potterovou ztvárnila Renée Zellweger, upřímně hnědé vlasy jí moc nesluší. Normana Warnea pak Ewan McGregor.
Tenhle výběr mě potěšil. Jako dvojice si střihli hlavní role i v komedii Kašlu na lásku (na kterou jsem se hned musela kouknout) a moc jim to spolu slušelo:D
Ewan McGregor znovu dokázal jaký je velký herec (když se smál, smála jsem se taky:D) jeden z mých nejoblíbenějších. U Renée jsem si zvykla, že dokáže zahrát cokoliv (od drsné farmářky po staropanneskou spisovatelku).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 11. října 2009 v 14:13 | Reagovat

Souhlasím, film je pěkný a zbytečně nezdržuje. Také byly nádherné záběry an krajinu a ten konec se jim povedl

2 Arinka Arinka | Web | 12. října 2009 v 18:09 | Reagovat

Jej to vypadá skvěle. Nikdy jsem o tom neslyšela.. Ale když na to někde narazím, určitě na to musím kouknout

3 Kagome-Mary Kagome-Mary | 16. října 2009 v 16:56 | Reagovat

tento film som ešte nevidela, ale Jane Austenovú už pár krát hej=D len nemám moc rada, keď film neskončí happyendom=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama