Krevní Pouta : Cena krve

28. září 2009 v 11:16 | lina |  Knihy
Konečně pořádná upířina, aneb Stmívání se může jít zahrabat!Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm. Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet. Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem.

Anotace je celkem výstižná.
Vicky byla dřív policistka, jenže kvůli zrakové vadě (ve tmě skoro nevidí a musí nosit silné brýle, nevím jak se to jmenuje, ale v knížce to psali) musela opustit policejní sbor. Předcházely tomu hádky a rozchod s partnerem Mikem Cellucim.

Teď funguje jako soukromá vyšetřovatelka. a je požádána dívkou první oběti, aby vypátrala jeho vraha. Coreen je přesvědčená, že to opravdu byl upír, jak píšou noviny.

Chvíli trvá, než se Vicky setká s Henry a to setkání taky není zrovna růžové. Henry ji omráčí:D a odnese do svého bytu. Z nějakého, jemu nepochopitelného (a mě taky) důvodu Vicky hned vyklopí jak to s ním je a ona mu věří...

Pak se dozvíme jak se vlastně Henry stal upírem a vlastní pátrání se může rozjet. Ti dva se skvěle doplňují a existuje mezi nimi i silná přitažlivost. I když v posteli nikdy neskončí (bod pro ně!), Vicky si znovu našla cestu k Cellucimu (ne nemám ho ráda)
Henry Vicky oznámí, že vraždy nepáchá upír, ale démon. A toho démona musel někdo vyvolat. Člověka co to udělal má za úkol vypátrat Vicky a zastavit démona na sebe vezme Henry.

Jestli se jim to podaří si musíte přečíst sami.

Mimochodem Henry Fitzroy (Fitz jako nemaželský, nebo tak a roy jako syn krále, jen aby se vědělo, bylo to v knížce) opravdu existoval. Stačí zagůglit, nebo lupnout jeho jméno na wikipedii.

A já říkám do toho. Tahle knížka mě hrozně nadchla, takže nevím jestli vydržím čekat až se v knihovně obeví druhý díl. Když to je tak strašně drahýýýýý...no příští týden v pondělí mám svátek, tak snad bych mohla překecat rodiče na malý dáreček v podobě knížky:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kagome-Mary Kagome-Mary | 29. září 2009 v 21:12 | Reagovat

aj by som si to rada prečítala, ale ako hovoríš kniha by bola asi drahá a pochybujem, že v tej našej knižnici aj tú aspoň jednotku budú mať...najskôr to u nás ešte ani nie je. Inak ako sa volá autor? Neviem či si to sem písala a ja som to len nezachytila...

2 lina (big boss) lina (big boss) | 29. září 2009 v 21:33 | Reagovat

vidíš, Tanya Huff, nenapsala jem to tam:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama