Count Cain

8. června 2009 v 19:25 | lina |  Anime a manga
O Cainovi se chystám napsat už dlouho....miluju tuhle mangu....vlastně miluju všechny mangy od Kaori Yuki, ale teď o Cainovi.


Viktoriánská Anglie je doba, kdy se okultismus rozvíjí, doba, kdy jsou satanistické obřady a rituální oběti na denním pořádku, doba, kdy je v Londýně skoro pořád mlha a vrahové vyrážejí na lov.
Mezi tímto a ještě nečím dalším žije Cain C. Hargreaves, sedmnáctiletý hrabě a hlava mocného rodu Hargreavesů. I on má svoje zvláštní záliby, a to jsou jedy.

Ve společnosti okouzlující a arogantní šlechtic, si nese bolestivé jizvy jak ze svého dětství, tak z dospělosti. Otec, který mu vždycky vyčítal smrt své sestry a Cainovi matky sejde ze světa právě synovou rukou. I tohle prokletí, otcovraždu, si nese na svých bedrech.

V prvních kapitolách se seznamujeme s okouzlujícím šlechticem, s jeho věrným komorníkem Riffem, s Cainovou minulostí a jeho malou sestrou Meryweather. Tu objeví náhodou na ulici, po té co mu vyloží karty. Potom i Cainovou intrikářskou rodinou, která ho přinutí zasnoubit se s šlechtickou dcerkou.
Čím jdeme hlouběji je svět pochmurnější a temnější. Na scénu vplouvá doktor Jezebel a tajemná organizace Delilah. V jejímž čele stojí muž, který Caina nenávidí celý svým srdcem i duší.

Na mangu Cout Cain jsem narazila úplnou náhodou na MangaČesky, kde se mimochodem vrhli na překlad Goodchilda*telská ručkama jako nadšené dítě a skáče radostí po pokoji* (Cain má totiž dvě části, prvních 5 volume se dá počítat jako samostatná manga, přičemž Kaori Yuki nechtěla ničit své fanoušky neúplností a dodělala Goodchilda, který má 8 volume). Ein se mi vysmála, prý co to čtu zase za úchylárny (ona každá manga od Kaori má svoji temnou stránku a nějakou tu úchylku) a já se na první pohled zamilovala do zlatookého hraběte:D
No prostě pokud si to nepřečtete, nepochopíte.

Mimochodem, víte co znamená C. uprostřed Cainova jména?
Kdo jo, má u mě plus, jinak se to dozvíte pokud si přečtete mangu, nebo pokud zaguglíte:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arinka Arinka | Web | 12. června 2009 v 19:47 | Reagovat

Tak to vypadá fakt dobře.. tak jsi mi dala zase tip xD Určitě si jí načnu a uvidím, jestli se mi bude líbit =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama