Hrdinství pro začátečníky - John Moore

16. dubna 2009 v 16:50 | lina |  Knihy
"Místo toho, aby se snažil přelstít mého přisluhovače nebo svedl asistentku, přelstil mou asistentku a svedl přisluhovače!"
Království Deserae je v nejstrašnějším nebezpečí ze všech strašných nebezpečí. Drahocenný magický talisman - Prastarý artefakt model sedm - padl do rukou tyranského zloducha lorda Voltmetera (Toho, kterého musíme jmenovat).
Jen jediný muž ho může zastavit (a získat tak ruku přírodou velice štědře obdařené princezny Deserae). Bohužel, nemá v tom směru žádné praktické zkušenosti. Ale princ Kevin Timberline je odhodlán proniknout do pevnosti zmaru (možná přes obchod s upomínkovými předměty?), odolat svádění v kůži oděné dominy s bičem (což zase nemusí být tak zlé) a postavit se armádě ničeho se neštítících hrdlořezů (tohle je zlé) vyzbrojen pouze čistým srdcem, diskutabilní odvahou - a hlavně výtiskem Rukověti praktického hrdinství…


Kevin je princ Rassedasu, kde vládne král Erik ne dobrotivý, ale ten druhý....a je na námluvách v již zmíněmém Deserae, kde jsi namlouvá princeznu Rebeku, řečenou Ledová princezna. Ehm..jak popsat Rebeku, dovolte mi teď citaci z knihy : Křivky, které se pohybovaly. Křivky, které se pohupovaly. Křivky, které se vzdouvaly jako vlny na rozbouřeném moři. Stačí?

A princ Kevin je všímavý, koneckonců studoval diplomacii a miluje Becky. A princezna miluje jeho. Takže tyhle námluvy jsou vlastně na houby. Všechno se zkomplikuje, když se do zámku připlazí babar Thunk, nejenže přeruší Kevinovo a Beckyino romantické dostaveníčko, ale také oznámí, že lord Voltmeter nabírá na síle. A jeho Ďábelský vynález bude co nevidět funkční.

Kevin se chce zachovat jako hrdina, pomocí knihy se v převleku dostane až do pevnosti Zmaru. Bohužel je odhalen a poslán do vězení. Kde už je i Becky, převlečená za komického společníka, protože : Každý správný hrdina by měl mít komického společníka!

Samozřejmě, že se jim podaří utéct, aby je v zápětí chytil lord Voltmeter. A pro jeho představení bych opět zvolila citaci : "Začínal v angostuře, jako zlý učitel.."
"Co může bát zlého na obyčejném učiteli?"
"Překvapivé testíky."
"Aha, máš pravdu."
"Ano, tady to je. Koukni se na to. Písemky v pondělí ráno, mimořádné úkoly na víkendy, rozbory básní a zvláštní obliba ve slovních úsudkových příkladech. Ten chlap je ďábel!"

A tomuto ďáblovi se podaří spustit ďábelský vynález. Díky včasnému zásahu Becky, Kevina a asistenky Valerie, se ale plán nezdaří. A díky Černému Jacku Loganovi sejde ze světa i lord Voltmeter.
Zbožňuju knížky od Johna Moora, ten chlap je prostě geniální:D už jsem četla Nepohledného prince a CHCI Zabij a zachraň!!!!!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Samie-chan Samie-chan | Web | 16. dubna 2009 v 18:51 | Reagovat

Díky za pochvalu desingu :) Chobits je úžasné Anime *_*

2 Arinka ♥SB♥ Arinka ♥SB♥ | Web | 17. dubna 2009 v 17:35 | Reagovat

Jej, tak jsem to celý přečetla a zní mi to jako pořádná kravina XD Abys to nepochoppila špatně - DOBRÁ kravina XD Autor musím mít fakt velikánskou fantazii.. Jestli to někde uvidím, musím se na to mrknout =)

3 Beldaran Beldaran | Web | 18. dubna 2009 v 11:54 | Reagovat

Mám depku. Další naprosto nechutně vtipně vypadající kniha a já nemám čas si ji vypůjčit a přečíst. Místontoho čtu o Rudolfu II.:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama