Tekrát v Bradavicích 1

10. září 2008 v 20:00 | lina
Konečně jsem se dokopala k tomu dát sem první kapitolu. Platí heslo kdo uteče vyhraje!
jo a omluvte to zařazování, jde tam jen o to, představit vám hlavní postavy.

"Všici prváci za mnou. Tady," hulákala obrovitánská postava. Tři dívenky vystupující z vlaku polekaně couvly. "Tady, prváci ke mně, hej vy tři, ste prvačky? Tak si nastupte," řekl a obrovitou tlapou ukázal na loďku. Holky se po sobě podívaly, jedna si odevzdaně povzdechla a nastoupila do lodičky, zbylé dvě ji následovaly.
Když už byli na loďkách usazeni všichni vypluli. Za chvíli se jim naskytl pohled na majestátní Bradavice. "Wau," vydechla Mia. "No nic moc," řekla jí na to blondýna co se k nim přifařila u lodiček. "A ty jsi jako kdo?" zeptala se Aidith. "Cecilia Hawkesburyová, těší mě," řekla důležitě. "Nás taky," odfrkla Aidith a dál si té husy nevšímala.
"Těšíte se? Do jaké koleje chcete patřit? Jak myslíte, že se bude vybírat?" nepřestávala se ptát. "Teda já tu mám už dva sourozence, asi je budete znát Penelope a Aiden. Neznáte? To je divné…" a takhle štěbetala celou cestu. "Bože, zabte ji někdo,"zamumlala Jasmine. Konečně vystupovali. "Tak tady je máte pani profesorko," řekl Hagrid vysoké přísně vyhlížející ženě. "Nyní vás odvedu do Velké síně kde budete rozřazeni do kolejí, pojďte prosím za mnou," řekla a otočila.
"Hele, koukejte," drcla do kamarádek Mia a ukázala na stop Velké síně. "Děláte jako byste to nikdy neviděly," ozvalo se za nimi. "Vypadá to tak? No to bude asi proto, že jsme to opravdu NIKDY a NIKDE neviděly," řekla kousavě Aidith a otočila se na toho kluka. "Chceš něco?" zeptal se jí povýšeně. "Ne, od tebe určitě ne," odsekla a celá červená se otočila zpátky.
Mia se naklonila k Jasmine a řekla : "Aidith se nám asi zamilovala." Kamarádka to slyšela, zrudla ještě víc a ohradila : "To teda ne!" ty dvě mrchy se jenom smály. "Utište se, začíná Zařazování," oznámila jim profesorka. Pohledy všech se otočily na stoličku, kde trůnil starý zaprášený klobouk.
"Samatha Wallpole." malá holčička sedla na židličku. "NEBELVÍR."
"Sebastian Wyndham." tmavovlasý chlapec vystoupil z davu. "Hele, to je ten tvůj," řekla Jasmíne Aidith. "HAVRASPÁR."
"Jasmíne Fiskeová." "Ajta, tak jo, jdu na to,"usmála se na holky. "HAVRASPÁR." Seskočila ze stoličky a zamávala kamarádkám.
"Cecilia Hawkesburyová." "NEBELVÍR."
"Mia Lewisová." "NEBELVÍR."
"Aidith Windsdoorová." "NEBELVÍR."
"Hunter Hammond." "HAVRASPÁR."
"Michael Jacobson." "MRZIMOR."
"Aileen Hammondová." "ZMIJOZEL."
"Alison Harperová." "NEBELVÍR."
A tak to pokračovalo. Mia smutně zamávala na Jasmíne. Ta se, ale zářivě usmála a ukazovala na sebe, Sebastiana a Aidith. "Hele, snaží se ti sdělit, že máš smůlu, protože ona je s tím hezounem v koleji," překládala to Mia. "Nechte si ty svý poznámky," zarděla se Aidith.
"Hele koukej, někdo jsem jde," upozornila ji Mia. "ach néé," zaúpěla Ai. "Má drahá sestro, jsem rád, že jsi v Nebelvíru se mnou," pronesl obřadně Jack. Mia koukala na světlovlasého druháka, který se skláněl k její kamarádce.
"Tohle je má kamarádka Mia," řekla mu. Jack se otočil na sympatickou prvačku a usmál se. "Já jsem Jack. Jack Widsdoor, bratr tohohle koštěte a student druhého ročníku," představil se. "Koštěte? Kdo je u tebe koště ty…ty salátovej červe," zahulákala Aidith. "Ale,ale košťátko se zlobí?" ozvalo se za Aidith. Mia už to nevydržela a vyprskla smíchy. "Hej, nechte si to na doma a buďte zticha," okřikl je jeden starší student. Aidith zmlkla a nejraději by zapadla pod stůl.
Jasmin se dívala na své kamarádky vedle u stolu. Mrzelo ji, že když už se seznámili nemohou být ve stejné koleji. "Hmm, ty se s ní náš?" zeptal se jí Sebastian a ukázal na rdící se Aidith. "Jo,moje kamarádka," odpověděla a jako důkaz na ni zamávala. "Hmm," zamručel Seb a otočil se k jídlu. Jasmíne se zasmála a rozkoukávala se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaheira - SBčko ♥♥♥ Jaheira - SBčko ♥♥♥ | Web | 10. září 2008 v 22:04 | Reagovat

wooow! Bylo to supeer.. Moje nejoblíbenější postava je samozřejmě Jasmine!! xD xD XD XD Už se strašně těším na další, líbí se mi, že jsou postavy vymyšlený.. a Jasmine jsem navrhovala já, takže jsem strašně zvědavá, jak se jí bude dařit.. a celkově je ta povídka strašně pěkně napsaná... fakt už se nemůžu dočkat další kapitoly.. doufám, že jí napíšeš brzo =)

PS: a máš zase nádhernej design! =) Kdo ho dělal?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama