Part 3

3. července 2008 v 14:46 | lina
omlouvám se, ale to černý šídlo mě zaměstnává...tak vám jdu alespoň otrávit život. Aposlušně hlásím, že další MSka je na světě a čeká až ji pustím do éteru

Ráno jsem se probudila celkem brzy. Sešla jsem dolů. Kluci už na mě čekali. "Nazdárek ospalče,"přivítali mě. "Ospalče? Je teprve sedm ráno. V mém světě mám prázdniny,"odsekla jsem jim. "Se nedurdi, jdeme na snídani,"pobídli mě. Snídaně byla vynikající. Dostala jsem rozvrh. "A hele formule máme dneska druhou hodinu,"vypískla vedle mě jakási šesťačka jejíž jméno jsem neznala. "No,no, se nezblázněte hned,"mírnil je kluk, který mi minulou noc odpovídal. Navenek jsem nedala nic znát, ale v duchu jsem se radovala.
První hodina bylo přeměňování. Učila ho profesorka McGonagallová. Jak se ukázalo, doučovat mě měl buď James nebo Sirius. Podle profesorky to byli nejlepší studenti. Přeměňování jsem jakš takš zvládla, párkrát se mi cosi nepovedlo, ale se svou hůlkou jsem se sžila. Do učebny formulí jsme přišli samozřejmě pozdě, kluci cestou sesílali kletby na všechny co se na mě či na ně jen škaredě podívali. Byla to celkem sranda. Až na to, že jsme přišli pozdě. "Potter, Black, Lupin, Petigrew a Hastingsová, nemýlím se?"sotva jsme vlezli do dveří už na nás koukala celá třída. A praktikant.
"Tak se posaďte. Vzhledem k tomu, že jsme tu všichni, tak můžeme začít. Jmenuji se Jack Bridgeton a budu vás pod dohledem profesora Kratiknota učit formule, alespoň nějaký čas. To je vše, nějaké dotazy?"z rohu třídy, kde seděla Lily Evansová s partou svých kamarádek se ozvalo: "Kolik je vám let?"třídou se nesl smích. Kluci si povzdechli. "Myslím, že tohle vám k ničemu nebude,"odpověděl. "No tak, řekněte nám to," Ozvalo se znovu. "Slečno Smithová, chcete snad školní trest?"zeptal se Bridgeton. Z hloučku vykoukla blonďatá hlava, byla rudá úplně všude. Holky kolem ní se mohli potrhat smíchy. Pousmála jsem se a zachytila Jackův usměv. Mírně jsem zrudla a rychle se otočila.
"Panebože, ty jsou trapný,"povzdechl si Sirius. James se zklamaně díval do rohu. "Neboj,"štouchla jsem do něj, "Vidím jak se na tebe dívá. A jak na mě,"otočil se na mě a tázavě se zeptal: "Jak se na tebe dívá?" "Jakoby mě chtěla každou chvíli zabít,"povzdechla jsem si, ale za Jamesův rozzářený pohled mi to stálo. "Hastigsová nám chce něco říct?" "Ajej,"vyhrkla jsem. "No, jen pojďte za mnou,"kdyby nešlo o kouzlení šla bych za ním hrozně ráda. "Nestyďte se,"vyzýval mě, jak slovy tak pohledem. Nu což, zbabělec nejsem a tak jsem šla. "Budete mi radit,"sykla jsem na kluky.
Ukázal mi na vyvýšené místečko, já si na ně stoupla. "Tak co třeba takové zaklínadlo na levitaci?"zeptal se mě. "Levi-co?"zoufale jsem hleděla ke klukům, ti se ale evidentně bavili. Pak mi James ukázal pohyb hůlkou. Ještěže byl praktikant otočený zády. Stejně jsem na jeho pobaveném pohledu viděla, že ho baví mě dusit, a ví že mi kluci napovídají. "Tak co? V lavici jste měla spoustu řečí,"dobíral si mě.
"Pane Bridgetone, nechte slečnu Hastingsovou už na pokoji,"ozval se na mou obranu profesor Kratiknot. Vřele jsem se na něj usmála, seskočila jsem ze stupínku, neodpustila jsem si malý úšklebek, když jsem procházela kolem Bridgetona a uštědřila jsem pohrdavý pohled klukům. Navíc jsem si od nich sedla hodně daleko. Hodina pak probíhala celkem normálně. Bridgeton se ukázal jako dobrý učitel. Když jsme skončili rozhodla jsem se, že si budu ještě chvíli hrát na uraženou. Kluci mě dohnali skoro na konci chodby.
"Abby, no tak, přece se nebudeš zlobit." "My se snažili ti poradit, ale Kratiknot se pořád díval na nás." "Navíc, jsi vypadala dost směšně,"dodal tomu korunu Sirius. Zastavila jsem se, přejela je pohoršeným pohledem a řekla jsem. " S vámi jsem skončila, myslela jsem, že jste moji kamarádi, ale v nouzi nejvyšší jste se ode mě odvrátili. Nechci s vámi mít nic společného,"pak jsem se otočila a nechala je tam se zmatenými výrazy. Zahla jsem se roh a začala se smát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí?

jo pěkný 40% (40)
jen tak dál! 15% (15)
nic moc 11% (11)
fůůůj ! 13% (13)
To znám, Shakespearova komedie 21% (21)

Komentáře

1 Mia.sweet Mia.sweet | Web | 4. července 2008 v 17:28 | Reagovat

Hezu ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama