Bestie z Gevaudinu

23. května 2008 v 10:35 | lina |  Filmy
Já vím, že s tím otravuju pořád a všechny, ale je to jedinej inteligentní článek, který jsem kdy napsala. Takže je na vás jestli si ho chcete přečíst, jsem si na něj vzpomněla, když jsem zjistila, že budou dávat o Bestii film...

Ve Francii v 18. století začalazabíjet "bestie". Její řádění trvalo tři roky a zemřelo 104 lidí. Dodnes nikdo neví co to vlastně bylo, jestli zdivočelý vlk, jiné strašlivé zvíře nebo sériový vrah.

A jak to vlastně začalo? V roce 1764 se stala první obětí "bestie" dívka jménem Jeanne Boulet. Bestie ji napadlana zahradě před domem. Pár místních venkovanů zvíře zahnali na útěk. Za šest měsíců po prvním útoku zabilo zvíře 18 lidí. Všechny oběti byli ošklivě znetvořené a do půlky sežrané. Monstrum si za své oběti vybíralo především ženya děti, jejichž maso je prý měkčí.

Šlechta uspořádala několik honů. Zabíjeli se především vlci, ale počet obětí stále stoupal. Jistý kapitán Duhamel se rozhodl bestii zabít, vzal sebou 20 000 mužů, podařilo se jim zabít netypicky velkého vlka. Veřejnost trochu uklidnila, ale nevěřili, že zabili pravou bestii. Po kapitánovi se totiž objevili další lovci: Dunnevalové a Antoine Beauterne. Ten zastřelil 2 metry dlouhého vlka, který byl vycpán a vystaven ve Versailles. To už, ale monstrum zabilo 73 lidí.

Vesnice Gevaudin si oddychá, zvíře nezaútočilo už tři měsíce. Ale v prosinci 1765 zaútočí novu, ještě brutálněji. Napadne 13 lidí z toho 6 zemře. Do června 1767 zabije monstrum 13 lidí. Dvůr tomu odmítne uvěřit a tak se lidéz Geuvandinu musí bránit sami.
19.června 1767 zabil Jean Chastel zvíře, které se nijak nepodobalo vlkůmz okolí. Po tomto činu vraždění ustalo.


Co,ale byla "bestie"?

Z výpovědí napadených lidí byl sestaven jakýsi popis "bestie": bylo velké jako tele, mělo načervenalou srst, zrzavé oči, černý pruh na zádech a bílí vpředu. Dlouhý ocasa nos, ale krátké uši. Dokonce umělo stát na zadních aby lépe zaútočilo naoběť.

A jaké jsou teorie? Kdo stvořil "bestii"?

Nejnepravděpodobnější teorie zní že zvíře bylo geneticky upraveno, kdo by ale v 18.století něco geneticky upravoval….

Ta druhá: věřící lidé byli přesvědčeni, že je to trest boží. Bůh seslal strašlivé zvíře aby lidé pykali za své hříchy

Třetí teorie: jiní lidé zastávají názor, že to byl vlk. Ovšem vlci se lidem co možná nejvíc vyhýbají. Dejte mi víc jak tři případy napadení člověka vlkem a to nevyprovokované.

Noa nakonec čtvrtá nejpravděpodobnější z nich: Někdo vycvičil psa namaskoval ho do kůže z divočáka (aby víc děsil). Ale kdo to mohl udělat? Nejvíc podezření padá na již zmiňovaného Jeana Chastela, který byl jen tak mimochodem cvičitel velkých hlídacích psů. Právě on se objevoval na místě činu první. Také věděl o všech honech, které byly na zvíře uspořádány, a které většinou přežilo.

Pes,který mohl být považován za bestii musel mít někoho kdo by ho ovládal. Sám jednat nemohl, že? Na tu dobu nebylo dost důkazů a nikdo nemohl Chastela obvinit. Proto případ "Bestie z Gevaudinu" nebyl a nikdy asi nebude dořešen.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama